Plusy szczotkowanej podłogi drewnianej

Plusy szczotkowanej podłogi drewnianej

Główną zaletą drewnianej podłogi jest fakt, że jest ona w stanie nadać każdemu wnętrzu stylowego, ponadczasowego charakteru. Drewniane deski mogą zostać wykończone na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest szczotkowanie. Na czym polega ten zabieg?

Szczotkowane to mechaniczne usunięcie wszystkich miękkich elementów wierzchniej warstwy drewna, co sprawia, że jego faktura staje się niejednolita i uzyskuje naturalną strukturę. Znacząco uwidocznione usłojenie i układ włókien poszczególnych desek uwydatniają rysunek drewna, wizualnie je postarzając. Tego typu podłoga prezentuje się niezwykle szlachetnie.

Szczotkowanie to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na niepowtarzalnym wyglądzie podłogi. Doskonale prezentować będzie się ona we wnętrzach utrzymanych zarówno w stylu skandynawskim, rustykalnym, jak i retro. Co ciekawe, szczotkowane drewno zastosować można również na zewnątrz – na balkonie lub tarasie.

Taka podłoga jest nie tylko efektowna. Na skutek szczotkowania, podwyższeniu ulega jej odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Potraktowane w ten sposób deski stają się również antypoślizgowe, a co za tym idzie – w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

Jakie drewno nadaje się do szczotkowania? Najlepiej do tego celu wybrać takie o zróżnicowanej twardości między przyrostami wiosennymi i letnimi. Nie bez znaczenia jest również wyraźny rysunek słojów, które posiadają między innymi deski sosnowe, dębowe, jodłowe oraz świerkowe.

Jeżeli chodzi o wykończenie szczotkowanej deski, do wyboru mamy podłogę olejowaną lub lakierowaną. Pierwsze z rozwiązań cieszy się większą popularnością, jako że nadaje drewnu gładką strukturę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości.

W Warszawie, panele podłogowe i podłogi szczotkowane najwyższej jakości znajdziemy między innymi w ofercie firmy Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane