Fakty i mity na temat podłóg drewnianych

Fakty i mity na temat podłóg drewnianych

W mediach spotkać można z szeregiem sprzecznych i niejasnych informacji na temat podłóg drewnianych. W poniższym wpisie rozwiewamy najpopularniejsze mity dotyczące tego zagadnienia.

Drewno lite jest lepsze od warstwowego

MIT! Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, który z powyższych typów cechuje się lepszą jakością. Łączy je natomiast to, że są to podłogi w 100% naturalne i w całości wykonane z drewna. Jedyna różnica polega na odmiennej budowie – do czynienia możemy mieć z jedną lub wieloma warstwami. To, na które z rozwiązań się zdecydujemy, powinno być podyktowane czynnikami takimi, jak rodzaj i przeznaczenie podłogi czy warunki panujące w pomieszczeniu.

Drewniana podłoga nie znajdzie zastosowania w łazience

MIT! W obecnych czasach, położenie drewnianej podłogi w pomieszczeniach narażonych na wilgoć takich, jak chociażby łazienka, nie stanowi najmniejszego problemu. Nie musimy się również obawiać o jej trwałość. W Warszawie, podłogi do łazienki w rozmaitych konfiguracjach i przedziałach cenowych oferuje między innymi firma Vip Parkiet.

Nie ma możliwości montażu ogrzewania podłogowego pod podłogą drewnianą

MIT! Zastosowanie podłóg warstwowych powoduje, że ogrzewanie podłogowe nie stanowi żadnej przeszkody. Związane jest to z faktem, że technologia produkcji drewna wielowarstwowego do minimum redukuje skutki pracy drewna w przestrzeni, co sprawia, że wykonana z niego podłoga jest odporna na zmiany temperatur będące skutkiem montażu instalacji grzewczej. Co więcej, nacięcia w spodniej części deski, zwiększają dodatkowo przenikalność ciepła.

Parkiety i podłogi drewniane