Jak szary olej do drewna wpływa na piękno podłogi?

Jak szary olej do drewna wpływa na piękno podłogi?

Podłogi olejowane to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie piękno desek drewnianych, lubią mieć podkreśloną naturalność oraz zapewnione duże możliwości aranżacyjne. Od wielu lat świetnym rozwiązaniem do domów i mieszkań są szare deski.

Kolor szary jest specyficzny. Pasuje zarówno do klasycznych, delikatnych aranżacji, jak również tych bardziej śmiałych, odważnych. Idealnie komponuje się z bielą, czernią, beżem lub całkowicie przeciwstawną czerwienią lub kolorem niebieskim. Szarości mogą występować na ścianach, jak również na podłogach – w postaci np. desek olejowanych. Ogromną rolę może tu odegrać szary olej do drewna.

Dlaczego szara podłoga olejowana?

Podłogi olejowane są bardziej naturalne od tych, które wykończone są lakierem. W czym tkwi różnica? Lakier tworzy na powierzchni deski twardą, np. półmatową lub połyskującą powłokę. Jest ona odporna na zarysowania, zabezpiecza drewno przed innymi uszkodzeniami. Często jednak powłoka może wydawać się sztuczna, przykrywająca naturalne walory drewna. Szary olej do drewna ten problem likwiduje. Nada deskom nowoczesności, podkreśli również ich największe walory.

Dlaczego szary kolor?

Jeszcze do niedawna kolor szary kojarzony był z monotonią, smutkiem oraz nudą. Obecnie inwestorzy coraz częściej go wykorzystują, aranżując wnętrza niezapomniane. Szarości mogą królować na ścianach, w dodatkach, jak również na podłodze. Szary olej do drewna – to jedno z rozwiązań, które pozwala uzyskać pożądany efekt. Szara olejowana podłoga to nie tylko symbol odwagi inwestora, ale również jego wyczuciu stylu.

Pokazane naturalne piękno

Szary olej do drewna świetnie zabezpieczy podłogę oraz podkreśli wszystko to, co w niej najlepsze. Wnikając w strukturę drewna uwidoczni często nieregularną powierzchnię, pełną sęków, wżerów oraz innego rodzaju żłobień. Olej do drewna pozwoli nam cieszyć się deskami w pełni naturalnymi – co ma znaczenie wszędzie tam, gdzie liczy się niebanalny wygląd pomieszczenia.

Parkiety i podłogi drewniane