Dlaczego warto zastosować olejowosk do parkietu?

Dlaczego warto zastosować olejowosk do parkietu?

Podłoga w dużej mierze decyduje o komforcie mieszkania. Nadaje również wnętrzom niepowtarzalny klimat, indywidualny charakter. Deski drewniane są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem do aranżacji wnętrz mieszkań i domów. Szczególną uwagę zwracają te wykończone olejowosk Osmo.

Podłoga jest tym elementem wystroju wnętrza, który jest szczególnie narażony na uszkodzenia oraz utratę wyglądu. Codziennie zbierające się na podłodze zanieczyszczenia: kurz, piach, resztki jedzenia, a także zagrożenia w postaci rozlanej wody lub innych napojów sprawiają, że deska po latach może stracić swój urok. Rozwiązaniem jest nałożenie lakieru lub olejowosk do parkietu, np. olejowosk Osmo.

Olejowosk Osmo

Naturalny olejowosk do parkietu to najlepsza forma zabezpieczenia drewna przed utratą wyglądu. Deska po zastosowaniu materiału olejowosk Osmo jest doskonale chroniona i jednocześnie są zachowane wszystkie jej naturalne cennych, w tym struktura. Olejowosk jest także bezpieczny dla otoczenia, nie powoduje podrażnień, nie ma również właściwości alergicznych.

Olejowosk do parkietu – zalety wykorzystania

Olejowosk do parkietu to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto chce cieszyć się pięknem podłogi przez wiele lat i ceni sobie jej naturalny wygląd. Vip Parkiet proponuje swoim klientom szeroki wybór podłóg wykończonym olejowoskiem Osmo. Jakie są najważniejsze powodu, aby takie zabezpieczenie podłogi zastosować?

– olejowosk doskonale wypełnia pory drewna,
– jest odporny na zbrudzenia,
– jest odporny na ścieranie,
– zabezpiecza deskę przed utratą koloru,
– jest odporny na wodę,
– nadaje się do krajowych i egzotycznych gatunków drewna,
– jest łatwy w pielęgnacji,
– wszelkie uszkodzenia podłogi można naprawiać miejscowo,
– można go stosować praktycznie we wszystkich pomieszczeniach,
– nie ma negatywnego wpływu na zdrowie,
– jest prosty w aplikacji.

Zastosowany olejowosk do parkietu to świetne rozwiązanie do podłóg przeznaczonych do ułożenia w pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych. Odpowiednio zabezpieczona podłoga zachowa elegancki wygląd przez wiele lat.

Parkiety i podłogi drewniane