Co tak naprawdę daje olejowanie parkietu?

Co tak naprawdę daje olejowanie parkietu?

Olejowanie to tradycyjna, sprawdzona metoda obróbki drewna. Wykonanie tego rodzaju zabiegu ma kilka korzyści: pierwsza z nich to oczywiście zabezpieczenie powierzchni przed zniszczeniem, a druga nadanie deskom niepowtarzalnego charakteru. Czy warto w dzisiejszych czasach decydować się na deski olejowane?

Zakupując podłogę drewnianą do sypialni, salonu lub pokoju dziecka pragniemy, aby była przede wszystkim trwała i elegancka. Na tych dwóch zaletach zależy nam najbardziej. Dziś topowi producenci desek drewnianych, w tym oczywiście Vip Parkiet swoim klientom oferują możliwie jak największy wybór tego rodzaju rozwiązań. Podłogi olejowane w przeciwieństwie do tych lakierowanych są bardziej naturalne, a co za tym idzie – mają większe możliwości aranżacyjne.

Po pierwsze – ochrona deski

Olejowanie parkietu to przede wszystkim jego zabezpieczenie przez zniszczeniem lub uszkodzeniem. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że podłoga jest tak naprawdę inwestycją długoterminową. Jej montaż wiąże się z wieloletnim, często bardzo intensywnym użytkowaniem. Olejowanie parkietu pozwoli zapobiec utracie koloru, powstawianiu zarysowań, przetarć, ingerencji w parkiet szkodników. Jest zabiegiem, dzięki któremu deska przez wiele lat zachowa oryginalne parametry techniczne.

Po drugie – podkreślenie naturalności

Olejowanie parkietu jest przeciwieństwem procesu lakierowania. Olejowanie parkietu jest zabiegiem pozwalającym oczywiście zabezpieczyć deskę bez utraty jej naturalnego wyglądu. To niezwykle ważne dla wszystkich tych, którzy cenią sobie piękno drewna oraz jego szlachetność. Olej doskonale wnika w strukturę drewna chroniąc je. W przeciwieństwie do lakieru nie tworzy twardej, sztucznej warstwy. Inwestor otrzymuje deskę chronioną, gdzie widoczne jest wszystko to, co w drewnie najpiękniejsze: sęki, usłojenie, porowata struktura.

Po trzecie – możliwość aranżacji

Olejowanie podłogi to proces, dzięki któremu otrzymujemy deskę posiadającą bardzo duże możliwości aranżacyjne. Podłogi olejowane sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu, począwszy od salonu czy gabinetu poprzez sypialnię, a na pokoju dziecięcym kończąc. Kolor podłogi można praktycznie dowolnie wybierać, łącząc go z meblami, oświetleniem czy dodatkami.

Parkiety i podłogi drewniane