Styl rustykalny w wykończeniu wnętrz – wciąż bardzo popularny

Styl rustykalny w wykończeniu wnętrz – wciąż bardzo popularny

Przestrzeń zaaranżowana w tradycyjnym stylu rustykalnym nie lubi tworzyw sztucznych oraz zimnych, chromowanych i błyszczących płaszczyzn. Lubuje się natomiast w drewnie, z licznymi śladami użytkowania, takimi jak wgniecenia, zadrapania czy opalania. Widoczne sęki, słoje czy nierówności również są pożądanym efektem.

Właśnie do takiego stylu wnętrza znajdziemy deski w ofercie firmy Kährs. Mówimy tu o  pięknych podłogach w całej palecie barw od bardzo jasnych do ciemnych, w odcieniach karmelu, orzecha czy gorzkiej czekolady.

Bardzo często właśnie do tego stylu klienci decydują się na deski w odcieniach ciepłego brązu. Odcienie przypalonego karmelu, które można znaleźć w podłodze Sparuto z kolekcji Da Capo, są wzmocnione bogatym efektem przydymiania, co daje bogatą paletę kolorów. Sęki i pęknięcia pokrywające deski, dają efekt pięknie postarzanego drewna. Dekoracyjne kwadratowe wstawki zwane szpuntami dodają jej kunsztownego wyglądu, a każda deska jest starannie szczotkowana, aby wydobyć charakter słojów i podkreślić naturalną fakturę drewna.

Styl rustykalny pozwala stworzyć przytulne, ciepłe wnętrza inspirowane wiejskimi chatami z przełomu XIX i XX wieku. W aranżacjach dominują naturalne materiały, wśród których króluje przede wszystkim drewno. Ciekawe rozwiązanie, zupełnie inne i niepowtarzalne znajdziemy w kolejnej desce firmy Kährs – dębie Unico również z kolekcji Da Capo.

Są to ozdobne połączenia motylkowe dodające jej niespotykanego nigdzie indziej charakteru.

Bejca w odcieniach toffi oraz proces wędzenia nadaje jej zrównoważony, a jednocześnie głęboki rustykalny wyraz. Sęki i pęknięcia pokrywają deski, co daje efekt pięknie postarzanej podłogi drewnianej. Każda deska jest starannie szczotkowana, aby wydobyć charakter słojów i podkreślić naturalną fakturę drewna.

Czterostronne fazowanie zapewnia klasyczny wygląd pełnej deski. Podkreśla jej format – szerokie deski 190 mm i długie 1900 mm. Podłoga drewniana Unico, dzięki swojemu rozmiarowi optycznie powiększa pomieszczenie, z kolei jej wykończenie sprawia że użytkowanie staje się przyjemnością. Nawet jeżeli pojawią się na niej nowe uszkodzenia – nie będą ujmowały jej wyglądowi, gdyż ta deska podłogowa jest celowo postarzana.

Zatem zapamiętajmy najważniejsze – Styl Rustykalny to przede wszystkim drewniana podłoga o takim właśnie charakterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane