Przykład rustykalnej podłogi w domowym gabinecie

Przykład rustykalnej podłogi w domowym gabinecie

Polacy coraz częściej przenoszą swoją pracę z dużych, zatłoczonych biur do własnych domów i mieszkań. Rozwiązania typu home office cieszą się stale rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób. Osoba prowadząca firmę w domu staje przed koniecznością aranżacji biura. Musi więc również zdecydować się na rodzaj deski podłogowej.

Domowe biuro znacząco różni się od tego, które znamy chociażby z biurowców. Nie będziemy mieli do zagospodarowania dużej przestrzeni, z pewnością nie zastosujemy biurowej wykładziny. W domowych biurach królują przeważnie panele podłogowe lub podłogi z drewna litego, np. Baltic Wood Dąb lub deski trójwarstwowe. Przyczyn jest kilka: naturalność drewna jako materiału wykończeniowego, łatwość montażu i utrzymania czystości, a także chęć stworzenia wyjątkowego klimatu.

Podłoga rustykalna czy może bardziej nowoczesna?

To oczywiście kwestia gustu oraz osobistych preferencji. Faktem jest, że spora część osób jest po prostu przekonana do bardziej klasycznych form i lepiej czuje się np. w stonowanej, ciepłej, tworzącej poczucie komfortu kolorystyce. Takie możliwości dają podłogi rustykalne, np. Baltic Wood Dąb Rustic. Nowoczesne formy podłóg objawiają się między innymi montażem gresu szkliwionego, który często występuje w chłodnej kolorystyce. Rustykalna podłoga tworzy niepowtarzalny klimat sprzyjający pracy.

Baltic wood dąb rustic jako przykład podłogi praktycznej

Baltic wood dąb idealnie nadaje się do układania w domowych biurach, zarówno tych mniejszych, np. jednopomieszczeniowych, jak również większych – obejmujących całe mieszkanie lub dom. Jest to podłoga stosunkowo szybka w montażu, a jej cechą charakterystyczną jest odporność na uszkodzenia. Deska lita gwarantuje stabilność podłogi, trwałość nawet w takcie dość intensywnego użytkowania.

5a

Drewno lite – materiał, który pasuje do wszystkiego

Drewno jest naturalnym materiałem wykończeniowym. Dzięki temu deska idealnie komponuje się z pozostałym wyposażeniem biura: biurkiem, kontenerkami, szafami czy sofą. Do desek podłogowych z serii Baltic Wood Dąb Rustic bez problemu można również dopasować kolorystykę ścian i dobrać oświetlenie. Wszystko to sprawia, że jest to idealny kandydat do domowego biura.

Parkiety i podłogi drewniane