Czy parkiet egzotyczny decyduje o jakości salonu?

Czy parkiet egzotyczny decyduje o jakości salonu?

Parkiety egzotyczne coraz częściej goszczą w naszych salonach. Drewno „z innego świata”, jak często określa się egzotyczne gatunki nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. Tego rodzaju parkiety – umiejętnie położone potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Czy parkiet egzotyczny jest najważniejszym elementem mającym wpływ na wygląd salonu?

Jak wielokrotnie wspominaliśmy podłoga jest jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu. Wynika to przede wszystkim z powierzchni. Na podłogę najczęściej patrzymy, najczęściej ją pielęgnujemy. Decydując się na montaż pakietu egzotycznego staramy się wybrać takie rozwiązanie, dzięki któremu salon stanie się miejscem reprezentacyjnym. Parkiet egzotyczny takiego drewna, jak: merbau, jatoba, palisander czy teak nie są najtańsze, ale za to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych. Parkiet egzotyczny Warszawa będzie wyglądał idealnie, ale wyłącznie pod pewnymi warunkami.

Dobrze dobrane drewno

Jeżeli nie mamy doświadczenia i nie mieliśmy dużej styczności z podłogami drewnianymi – zdecydowanie lepiej zaufać fachowcom, np. z Vip Parkiet. Fachowiec wybierze odpowiedni gatunek drewna, biorąc pod uwagę możliwości finansowe klienta, rodzaj pomieszczenia oraz aspekty techniczne drewna. Musimy wiedzieć, że gatunki drewna, z których powstają parkiety egzotyczne potrafią się między sobą znacząco różnić.

6a

Dobry parkiet to dobrze położony parkiet

Aby parkiet egzotyczny spełniał swoją rolę i cieszył nas idealnym wyglądem przez wiele lat musi zostać odpowiednio ułożony, następnie przygotowany. Drewno egzotyczne nie jest tanim materiałem, dlatego układaniem desek powinni się zająć specjaliści wyposażeni w odpowiednie narzędzia. Tylko dzięki temu parkiet udekoruje nasz salon.

Aranżacja

Parkiety egzotyczne Warszawa, które dostępne są w salonach Vip Parkiet idealnie komponują się z meblami kolonialnymi, kamieniami dekoracyjnymi umieszczanymi na ścianie, nowoczesnymi dekoracjami ściennymi. Dzięki zastosowaniu olejowosków czy lakierów ich powierzchnia ma odpowiedni stopień połysku, co dodatkowo nadaje piękna.

Jeżeli zadbamy o zakup dobrego parkietu egzotycznego, jego fachowy montaż i pielęgnację to zdecydowanie zadecyduje on o jakości salonu.

Parkiety i podłogi drewniane