Parkiet drewniany w pokoju dziecięcym

Parkiet drewniany w pokoju dziecięcym

Aranżacja pokoju dziecka to trudne zadanie. Ilość elementów, które trzeba ze sobą pogodzić jest często tak duża, że uniemożliwia sprawne wykończenie pokoju. Rodzice często nie rozumieją, że aranżacja pokoju dziecięcego znacząco różni się od aranżacji pomieszczenia dla osoby dorosłej.

W pokoju dziecięcym liczy się nie tylko oświetlenie i kolorystyka ścian. Również takie elementy, jak rodzaj podłogi mają kolosalne znaczenie. Dobrze dobrana i umiejętnie położona podłoga sprawi, że pokój będzie przyjemniejszy i co ważne – łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Choć częstym rozwiązaniem są wykładziny to jednak ich poważnym minusem jest łatwość brudzenia się oraz utrata pierwotnych właściwości mechanicznych i estetycznych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest parkiet drewniany, np. trójwarstwowy.

Wykładzina i parkiet drewniany. Cena ma znaczenie

Podłoga (jej zakup i montaż) to często spory wydatek. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to, jak długo podłoga będzie atrakcyjna. Parkiety drewniane, szczególnie te kupowane w renomowanych salonach sprzedaży, jak Vip Parkiet są dużo lepszej jakości niż wykładziny. Dokonując kalkulacji warto porównać sobie cenę wykładziny oraz deski (za metr kwadratowy), warto mieć jednak na uwadze zarówno sposób montażu, jak i wytrzymałość materiału. Tu zdecydowanie lepiej wypadają parkiety drewniane.

4a

Montaż i użytkowanie

Parkiety drewniane Warszawa to lepsze rozwiązanie niż wykładzina. Chodzi tu przede wszystkim o sposób montażu. Wykładzina wymaga idealnie gładkiej posadzki oraz przyklejania na klej lub taśmę dwustronną. Zawsze istnieje jednak ryzyko odklejania się. Pakiet drewniany jest łatwiejszy do ułożenia nawet dla osoby, która nie ma doświadczenia oraz specjalnych narzędzi. Dodatkowo parkiety drewniane wyciszają pomieszczenie. Plusem jest także ich wytrzymałość. Deska trójwarstwowa jest bowiem bardziej odporna na zabrudzenia (z picia, jedzenia, zabrudzenia wynikające z obecności zwierząt) niż nawet najlepsza miękka wykładzina dywanowa.

Parkiety i podłogi drewniane