Różne ceny parkietu – ile może kosztować podłoga drewniana?

Różne ceny parkietu – ile może kosztować podłoga drewniana?

Wybór podłogi drewnianej nie jest prostym rozwiązaniem. Obecnie na rynku mamy praktycznie nieograniczony dostęp do różnego rodzaju materiałów, stąd zwłaszcza niedoświadczony inwestor może popełnić błąd i wybrać podłogę, która nie spełni jego oczekiwań. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza parkiety drewniane. Wynika to głównie z faktu, że funkcjonalnością przewyższają panele, płytki oraz wszelkiego rodzaju wykładziny.

Ile kosztuje parkiet?

„Ile kosztuje parkiet?” – to pytanie zadaje sobie praktycznie każdy inwestor. Parkiet – jego cena jest uzależniona od wielu czynników, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy poznać ceny parkietu musimy przede wszystkim wiedzieć, jaki jest metraż powierzchni, na której dany parkiet ma leżeć. Większa powierzchnia to automatycznie większa cena parkietu. Kolejnym ważnym aspektem jest również rodzaj drewna. Np. w salonach sprzedaży w Warszawie (ale również w innych miastach) zupełnie inny będzie cennik parkietów wykonanych z drewna krajowego, np. dębowego, a zupełnie inna dla tych z drewna egzotycznego, np. merbau. Warto również zapoznać się ze specyfikacją techniczną. Parkiet – jego ceny mogą być różnorodne w przypadku tych, które wymagają najmniej konserwacji i mogą być układane np. na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym.

Parkiety – ceny wygórowane?

Wybierając parkiet drewniany warto zapoznać się z ofertami różnych producentów, np. Vip Parkiet i odwiedzić różne salony. Często zdarza się bowiem, że ceny parkietu, który akurat nam się bardzo podoba, w kilku różnych miejscach nie są jednakowe. Parkiety i ich ceny – aby wybrać najlepsze i najkorzystniejsze musimy również zwracać uwagę na kwestie dodatkowe, ale bardzo ważne, jak na przykład: montaż przez fachowców, długość gwarancji, rodzaj materiałów użytych do pielęgnacji i prac wykończeniowych. Okazać się bowiem może, że niska cena parkietu może okazać się pułapką i pomyłką, za którą drogo przyjdzie nam zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane