Podłogowe trendy na rok 2019

Podłogowe trendy na rok 2019

Trendy w zakresie układa wnętrz obejmują nie tylko style czy dodatki, lecz również podłogi. Co będzie modne w 2019 roku?

Po latach świetności podłóg wykonywanych z gatunków egzotycznego pochodzenia, wyraźnie da się zaobserwować tendencję do powrotu do odmian krajowych. Ogromną popularnością cieszą się posadzki dębowe w swojej naturalnej odsłonie – z bogatym usłojeniem, pęknięciami oraz sękami. Bardzo ciekawą propozycją jest dąb szypułkowy, który spotkać można głównie na terenach warmińsko – mazurskich lasów, gdzie rośnie powoli, z czasem nabierając szlachetności.

Drugi z dominujących trendów to nowy sposób układania desek. Do łask wraca jodełka, lecz w zupełnie nowym wydaniu. Wyjątkowo modne w tym sezonie są deski przycięte pod kątem 22,5 lub 45 stopni, które tworzą na podłodze wzory jodełki francuskiej oraz węgierskiej. Takie posadzki sprawdzą się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Równie ciekawym trendem jest stosowanie szerszych oraz dłuższych desek. Dzięki mniejszej ilości linii łączących na większych powierzchniach, możliwe staje się zaprezentowanie naturalnego charakteru drewna dębowego. W roku 2019 niezwykle modne będzie także wykańczanie podłóg deskami o różnej szerokości, co pozwala na tworzenie ciekawych, zróżnicowanych wzorów nadających wnętrzu niebanalnego charakteru.

Najmodniejsze podłogi tego roku znaleźć można między innymi w ofercie marki Balticwood, wyroby której znaleźć można w warszawskich salonach Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane