Modne podłogi w stylu vintage

Modne podłogi w stylu vintage

Wnętrza w stylu vintage cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Jakiego rodzaju posadzki najlepiej sprawdzą się w aranżacjach utrzymanych w tym klimacie?

Pierwsza propozycja to posadzka urządzona w jodełkę, która równie dobrze prezentować będzie się w pomieszczeniach nowoczesnych czy eklektycznych. Jako że w nowych mieszkaniach trudno o stary parkiet, doskonałym rozwiązanie stanowić będą tu posadzki, które stylistycznie nawiązywać będą do klasycznych podłóg. Zdecydować można się na przykład na zakup paneli, gdzie efekt klepek został podkreślony przez stosownie dobraną fugę. Ciekawy efekt uzyska się także zaopatrując się w posadzkę w jasnych odcieniach bielonego drewna. Tego typu podłoga nie tylko będzie się prezentowała stylowo, lecz również optycznie powiększy i rozjaśni wnętrze.

We wnętrzach utrzymanych w stylu vintage świetnie wyglądać będą podłogi wykonane z drewna „z odzysku.” Z pomocą przychodzą tu panele wyglądające, jakby składały się z barwnych deszczułek. Tworzą one bardzo efektowną mozaikę i stanowią idealne rozwiązanie dla miłośników nieco bardziej awangardowych wnętrz.

Bardzo ciekawy efekt uda nam się również uzyskać stosując panele o wyglądzie starej podłogi desek. Pokusić można się tu o zestawienie ze sobą różnobarwnych elementów – tak w nieco bardziej wyrazistych odcieniach, jak i tych nieco bardziej rozbielonych.

Wnętrze w stylu vintage nie obędzie się także bez wysokiej jakości desek warstwowych o naturalnej strukturze drewna podkreślonej szczotkowaniem. Najlepiej sprawdzą się modele, w których krawędzie między deskami są fazowane.

Podłogi, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu vintage znaleźć można między innymi w asortymencie marki Kahrs.

Parkiety i podłogi drewniane