Dlaczego podłogi naturalne cieszą się popularnością?

Dlaczego podłogi naturalne cieszą się popularnością?

Podłoga drewniana (parkiet z drewna litego, parkiet warstwowy czy podłoga laminowana) świetnie nadają się do wykańczania różnego rodzaju wnętrz. Wybierając rodzaj wykończenia pragniemy przede wszystkim, aby pomieszczenie wyglądało jak najbardziej naturalnie. Uzyskanie harmonii we wnętrzu jest potrzebne do tego, aby lepiej i przyjemniej z niego korzystać.

Naturalnie wyglądająca podłoga jest najważniejszym elementem wystroju wnętrza. Pozwala cieszyć się jego wyglądem, zwiększa komfort, sprawia przyjemność. Podłogi typu natur wood pozwalają również znacznie prościej zaaranżować pomieszczenie – sprawić, że będzie harmonijne. Deska, która swoim wyglądem jest zbliżona do naturalnego drewna daje szansę na to, aby lepiej dobrać kolor ścian, meble, dodatki. W salonach sprzedaży Vip Parkiet wszystkim naszym klientom, którzy pragną mieć podłogi naturalne rekomendujemy właśnie takie rozwiązania jak natur wood. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto inwestować w takie podłogi.

1. Są delikatne w dotyku

Drewno z natury jest materiałem przyjaznym człowiekowi – dlatego tak chętnie wykorzystujemy je do produkcji podłóg. Deski drewniane typu natur wood mają naturalną strukturę powierzchni, co znacząco wpływa na komfort ich użytkowania. Po tego rodzaju podłogach można bez obaw chodzić boso, odczuwając przy tym satysfakcję. Natur wood jest więc również naturalną podłogą stosowaną w pokojach dziecięcych.

2. Relaksacyjna harmonia

Naturalna kolorystyka desek to podstawa. Brązy, beże, pomarańcz, żółć, biel czy szarości to kolory, które występują w różnych gatunkach drewna, często łączą się ze sobą tworząc niepowtarzalne wzory. Podłoga zbliżona do naturalnego drewna sprawia, że w pomieszczeniu odpoczywamy.

3. Łatwiejsza aranżacja

Natur wood pozwala prościej aranżować wnętrza. Do naturalnej kolorystyki łatwiej dobrać pozostałe wyposażenie. Warto sobie zdawać sprawę, że podłoga musi współgrać z oświetleniem, meblami, kolorem ścian.

4. Elegancja

Pragniemy, aby wnętrza były estetyczne. W takich lubimy mieszkać. Podłoga naturalna zdecydowanie poprawia wygląd każdego wnętrza – od sypialni poprzez salon, a na pokoju dziecięcym kończąc.

5. Łatwość sprzątania

Natur wood – tego rodzaju podłogi prosto się pielęgnuje. Aby zachować ich estetyczny, piękny wygląd wystarczy częste odkurzanie oraz mycie z wykorzystaniem dobrej jakości środków czystości. Nie musimy poświęcać dużo czasu na ich pielęgnację.

Parkiety i podłogi drewniane