Green Kährs, czyli ekologiczne podejście do produkcji podłóg

Green Kährs, czyli ekologiczne podejście do produkcji podłóg

Firma Kährs jest jednym z najstarszych na świecie producentów podłóg drewnianych. Lata tradycji i doświadczenia pozwalają oferowanie klientom podłóg najwyższej jakości, produkowanych w sposób, który jest bezpieczny dla środowiska. Produkty marki Kährs dzięki temu odnajdują się w różnego rodzaju pomieszczeniach i cieszą się uznaniem osób, które dbają o świat, który nas otacza.

Podłoga drewniana to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wnętrza harmonijne, przytulne, dopracowane, ciepłe i przede wszystkim komfortowe. Stawia to producentów podłóg przed trudnym zadaniem – zaprezentowania takich desek, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów. Marka Kährs, jako jedna z niewielu potrafi takiemu wyzwaniu sprostać, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Dbanie o środowisko jest jednym z priorytetów marki Kährs. Od wielu lat prowadzone są działania, które mają na celu nie tylko produkcję najwyższej jakości podłóg, ale również jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne. Czym marka Kährs wyróżnia się na tle innych producentów podłóg drewnianych?

1. Podłogi warstwowe, a nie z drewna litego

Produkty marki Kährs to przede wszystkim deski warstwowe. Są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ciężkie, trudne w montażu, wykończeniu oraz pielęgnacji podłogi z drewna litego. Dzięki produkcji parkietów warstwowych firma Kährs mogła ograniczyć zużycie drewna do minimum. Przekłada się to bezpośrednio na zmniejszenie wycinki najbardziej szlachetnych gatunków drewna, jak np. dąb. Wszystko dzięki budowie parkietów warstwowych, których podstawę stanowi drewno takie, jak sosna, a tylko wierzchnia warstwa to drewno najwyższej jakości. Zastosowanie takiej technologii produkcji oraz montażu sprawia, że:
– podłoga jest trwała i cicha,
– szybko się ją układa,
– nie ma konieczności stosowania specjalistycznej chemii parkieciarskiej do montażu oraz
wykończenia,
– znacznie ograniczone są odpady.

green-kahrs3

2. Tylko wyselekcjonowane drewno i sprawdzeni dostawcy

Większość drewna, które wykorzystywane jest do produkcji podłóg jest pochodzenia krajowego (ze Szwecji). Drewno pochodzi jedynie z legalnej wycinki oraz od sprawdzonych dostawców. Tego rodzaju działania sprawiają, że do zakładu produkcyjnego trafia tyle drewna, ile jest potrzebne. Nie ma możliwości, aby drewno nie było pozyskane w sposób legalny. Marka Kährs darzy zaufaniem swoich dostawców, a Ci odwdzięczają się dostarczaniem drewna najwyższej jakości. Dodatkowym plusem jest brak uciążliwego transportu drewna (np. z państw Unii Europejskiej).

3. Współpraca z innymi firmami

Aby chronić środowisko naturalne oraz nie produkować zbędnych odpadków marka Kährs współpracuje z licznymi firmami, np. zakładami energetycznymi. Drewno, jako naturalny materiał wykończeniowy idealnie nadaje się do produkcji ekologicznego opału. To, co zostanie z produkcji podłóg drewnianych wykorzystywane jest częściowo do opalenia zakładu produkcyjnego, a częściowo sprzedawane do firmy energetycznej, która resztki przerabia na eko-paliwo. Dzięki niemu również okoliczni mieszkańcy mogą ogrzewać swoje domy w sposób naturalny dla środowiska.

green-kahrs2

4. Produkcja i montaż ograniczające odpady

Deski warstwowe produkowane są w przemyślany sposób. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji do wykonania podłogi warstwowej potrzeba znacznie mniej drewna niż do wykonania podłogi z drewna litego. Ograniczone jest więc dostarczanie surowca i minimalizowane odpady. Jednocześnie firma nadal pracuje nad rozwiązaniami, które dodatkowo ograniczą zużycie drewna. Ogromnym plusem jest także wykorzystanie bezpiecznych dla ludzi oraz środowiska środków to impregnacji podłóg oraz ich wykańczania. Firma nie preferuje wykorzystywania silnych klejów do montażu (alternatywny system montażu Woodlock 5) oraz lakierów.

5. Natura wokół nas

Podłogi Kährs produkowane są z naturalnego, zdrowego surowca. To bezpośrednio przekłada się na ich jakość. Dzięki ich zastosowaniu natura może bez problemu wkroczyć do naszego domu, mieszkania, biura czy miejsca pracy. Różnorodna kolorystyka, miła w dotyku powierzchnia, magia wzorów i kolorów sprawiają, że aranżacje wnętrz są dokładnie takie, o jakich marzyliśmy – w zgodzie z naturą.

Parkiety i podłogi drewniane