Podłogi imitujące kamień

Podłogi imitujące kamień

Klienci coraz częściej decydują się na montaż różnego rodzaju podłóg, które do złudzenia przypominają kamień, np. kamień wulkaniczny. Producenci prześcigają się w dostarczaniu rozwiązań, które z powodzeniem są stosowane w domach, mieszkaniach czy lokalach usługowych.

Kamień nieustannie kojarzy się z mocą, trwałością, stabilnością oraz komfortem. Inwestorzy, którzy chcą mieć podłogi różnorodne, ciekawe, praktyczne oraz przede wszystkim trwałe mogą zdecydować się chociażby na montaż płytek ceramicznych, płytek betonowych, podłóg winylowych mających wygląd kamienia oraz innego rodzaju desek o podobnej strukturze. Dokonując takiego czy innego wyboru należy zastanowić się nie tylko nad tym, jak dany materiał będzie się prezentował, ale również na tym, jak go układać i pielęgnować.

Ciekawe podłogi laminowane

Jedną z ciekawszych alternatyw dla ciężkiego kamienia lub płytek ceramicznych są podłogi laminowane. Ich szeroki wybór można zobaczyć w salonach sprzedaży Vip Parkiet – w Warszawie oraz w Łomiankach. Podłogi laminowane są świetnym rozwiązaniem dla osób, które preferują ciekawą kolorystykę, fakturę kamienia, np. kamień wulkaniczny, ale chcą uniknąć mozolnego układania płytek, ich docinania oraz przede wszystkim fugowania. Podłogi laminowane są cieplejsze, łatwiejsze w czyszczeniu, szybsze w montażu oraz bardziej uniwersalne. Przykładem jest dostępna w salonach Vip Parkiet podłoga Witex Marena Stone V4 Kamień Wulkaniczny.

Praktyczna podłoga laminowana

Wybór podłogi laminowanej, która będzie imitować chociażby kamień wulkaniczny jest dobrym i przemyślanym rozwiązaniem. Zalet jest bardzo dużo, a wśród nich przede wszystkim należy wspomnieć o dużo większej możliwości aranżacji niż w przypadku posadzek marmurowych lub płytek ceramicznych. Tańszym kosztem oraz dużo prościej możemy osiągnąć ten sam efekt. Co ważne – wymiana podłogi laminowanej w przypadku remontu przebiega znacznie prościej.

Efekt kamienia – dla kogo?

Efekt chociażby kamienia wulkanicznego można osiągnąć przede wszystkim w pomieszczeniach bardziej nowoczesnych, gdzie liczy się zastosowanie mniej klasycznych materiałów (jak parkiet z drewna litego). Podłogi z efektem „kamienia” sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i usługowych.

Parkiety i podłogi drewniane