Kamień wapienny czy deska drewniana do salonu?

Kamień wapienny czy deska drewniana do salonu?

Inwestorzy pragnący elegancko aranżować wnętrza pomieszczeń, zwłaszcza salonów doskonale wiedzą, jak ważną rolę odgrywa ładna i praktyczna podłoga. Różnorodne podłogi drewniane, a także posadzki kamienne nie muszą ze sobą kontrastować, a bardzo dobrze współgrać.

Podłoga z kamienia niewątpliwie ma swój urok, a po ułożeniu potrafi idealnie dekorować pomieszczenie, nadając mu niepowtarzalny wygląd. Kamień wapienny od wieków ma szerokie zastosowanie w budownictwie oraz dekoratorstwie. Głównie ze względu na swoją twardość, trwałość oraz walory estetyczne znajduje zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach. Warto zwrócić uwagę, że zarówno kamień wapienny, jak i deski drewniane są materiałami pochodzenia naturalnego.

Podłoga z kamienia – walory montażu

Na podłogi z kamienia decydują się głównie osoby, którym zależy na maksymalnym zwiększeniu prestiżu salonu. Kamień wapienny czy innego rodzaju materiał, np. marmur czy granit kojarzony jest głównie z solidnością, trwałością oraz elegancją. Minusem, na który oczywiście należy zwrócić uwagę jest bardzo wysoka cena, trudność montażu oraz pielęgnacji.

Jakie są wiec zalety montażu?

– bardzo wysoka elegancja,
– twardość oraz trwałość posadzki,
– różnorodność wzorów oraz kolorów,
– możliwość montażu kamień wapienny wraz z innymi materiałami,
– możliwość montażu na ogrzewanie podłogowe.

Parkiet jednolity lub warstwowy – walory montażu

Drewno, tak samo jak kamień wapienny jest materiałem naturalnym i świetnie nadaje się do montażu w mniejszych i większych salonach. Parkiety lite, deski warstwowe czy panele laminowane mają bardzo wiele zalet, wśród których można wymienić przede wszystkim niższą cenę, lekkość oraz prostotę montażu.

Jakie są zalety montażu podłóg drewnianych?

– dużo szybszy i łatwiejszy montaż niż w przypadku podłogi typu kamień wapienny,
– łatwa pielęgnacja,
– uniwersalność kompozycyjna,
– praktycznie nieograniczony wybór kolorów oraz wzorów,
– naturalny wygląd.

Podłogi drewniane oraz podłoga z kamień wapienny można bez problemu łączyć ze sobą. Zachowanie odpowiedniej proporcji gwarantuje, że salon będzie urządzony modnie, elegancko i przede wszystkim w sposób praktyczny.

Parkiety i podłogi drewniane