Dlaczego klepka dębowa jest popularna?

Dlaczego klepka dębowa jest popularna?

Podłogi dębowe należą do tych najpopularniejszych. Są niezwykle popularne wśród ludzi, którzy cenią sobie drewno, jako naturalny materiał wykończeniowy. Dąb może występować zarówno w formie tradycyjnego parkietu, jak również jako klepka dębowa.

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie elegancko urządzonego pomieszczenia bez podłogi drewnianej. Niektórzy z inwestorów nie wyobrażają sobie innej podłogi, niż ta wykonana z drewna dębowego. Dąb dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych, a także biurowych. Klepka dębowa ma swoich zagorzałych fanów, którzy chętnie ją układają wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Mimo upływu czasu, mody, stale zmieniających się trendów klepka dębowa pozostaje wciąż materiałem bardzo popularnym wśród inwestorów oraz pracowni projektowych. Dlaczego?

Dąb – solidne drewno

Dąb to idealny materiał na podłogę drewnianą. Dzięki swojej twardości jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, uginanie, pękanie. Charakteryzuje się stabilnością wymiarową nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. Klepka drewniana, która zostanie prawidłowo ułożona sprawdzi się w nawet najbardziej intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

Połysk lub mat lub podłoga olejowana

Plusem wykorzystania takiego materiału, jak klepka dębowa jest na pewno bardzo duża możliwość jej wykończenia. Do wyboru mamy na przykład lakier matowy lub połyskujący, a także różnego rodzaju oleje czy olejowoski. To sprawia, że możemy nadać klepce dębowej ciekawe, interesujące nas wykończenie. W pomieszczeniach mocno nasłonecznionych możemy zastosować lakier matowy lub ciemniejszy olejowosk, w pomieszczeniach ciemniejszych klepkę wybielić. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Duże możliwości aranżacji

Klepka dębowa może być układana w sposób tradycyjny lub w tak zwaną jodełkę. Dzięki temu pomieszczenie od razu zyskuje na atrakcyjności. Dębowa klepka świetnie pasuje na przykład do klasycznych aranżacji, opartych na wzorach angielskich lub kolonialnych. Klepka dębowa może być również zastosowana wszędzie tam, gdzie charakter wnętrz jest dużo bardziej nowoczesny.

Parkiety i podłogi drewniane