Ekologiczne podłogi – wybór świadomych odbiorców

Ekologiczne podłogi – wybór świadomych odbiorców

Projektowanie i wznoszenie obiektów budowlanych przyjaznych środowisku to w dzisiejszym świecie nie tylko moda i godny uznania trend, ale przede wszystkim konieczność. Mowa jednak nie tylko o coraz bardziej restrykcyjnych przepisach prawa, ale również zwiększającej się świadomości społecznej.

Inwestorzy zaczynają rozumieć, że ekologiczne surowce oznaczają większe bezpieczeństwo i komfort przyszłych użytkowników danego obiektu, a do sięgania po takie materiały motywuje ich również chęć uzyskania wysokich not w prestiżowych systemach certyfikacji typu BREEAM czy LEED. Nowoczesne biopodłogi PURLINE marki wineo stanowią przykład produktu, który doskonale wpisuje się w ekologiczne trendy i dlatego też warto uwzględnić je w projektowanych przez siebie przestrzeniach komercyjnych oraz prywatnych.

Ekologiczne biopodłogi oznaczają większe bezpieczeństwo i komfort przyszłych użytkowników danego obiektu.

Naturalność biopodłóg potwierdzona certyfikatami

Największym atutem ekologicznych podłóg wineo jest bez wątpienia materiał, z którego zostały one wykonane, czyli innowacyjny kompozyt o nazwie Ecuran. Powstaje on niemal w 100% z naturalnych i odnawialnych składników, takich jak oleje roślinne i kreda, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy środowiskowe. Nie zawiera przy tym chloru, rozpuszczalników i plastyfikatorów, co przekłada się na jego niską emisyjność i bezpieczeństwo użytkowania. Potwierdzeniem tych właściwości jest szereg wyróżnień i odznaczeń, które w ostatnich latach uzyskały ekologiczne podłogi z kolekcji wineo 1000, wineo 1200 i wineo 1500. Wśród nich znalazły się między innymi prestiżowe nagrody i certyfikaty cradle to cradle, CreBlue Angel, Austrian eco-label, Greenguard, eco-bau Shweiz a także FloorScore. Co więcej, otrzymały one rekomendację instytutów i stowarzyszeń, zajmujących się klasyfikacją zrównoważonego budownictwa. Biopodłogi PURLINE wineo 1200 i wineo 1500 posiadają pozytywne deklaracje BREEAM, LEED, EPD, WELL i DGNB, więc z powodzeniem można je zastosować w obiektach z aspiracjami do najwyższych not w międzynarodowych systemach certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla projektów budowlanych.

Biopodłogi z ecuranu  nie zawierają chloru, rozpuszczalników i plastyfikatorów.

Ekologiczne biopodłogi w trosce o użytkowników

Nowoczesne, elastyczne biopodłogi PURLINE to niezwykle wszechstronny materiał nawierzchniowy, który z powodzeniem sprawdzi się w każdego rodzaju obiektach – w prywatnych mieszkaniach
i domach jednorodzinnych, jak i biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. W przypadku kolekcji wineo 1200 klasa użytkowa wynosi 23/33/42, natomiast dla wineo 1500 jest to już klasa użytkowa podłóg 23/34/43, co pozwala na zastosowanie ich nawet w mocno obciążonych pomieszczeniach mieszkalnych, bardzo mocno obciążonych pomieszczeniach publicznych oraz mocno obciążonych pomieszczeniach przemysłowych.

Trwałość i bezpieczeństwo biopodłóg

Uniwersalność podłóg z ecuranu to jednak nie tylko zasługa ich trwałości i wytrzymałości, ale również bezpieczeństwa. Ponieważ nawierzchnia wykonana została niemal w całości z naturalnych składników, to spełnia najbardziej rygorystyczne i kompleksowe wymagania dotyczące emisji lotnych związków organicznych (LZO) do powietrza wewnątrz pomieszczenia. Biopodłogi są bezwonne i nie wydzielają szkodliwych substancji  (nawet podczas palenia nie dymią się ani nie emitują trujących gazów), zatem nadają się do zamontowania nawet w tak wymagających przestrzeniach, jak szpitale, przychodnie zdrowia, żłobki czy przedszkola. Biopodłogi polecane są także do pokojów alergików i osób z przewlekłymi chorobami. Seniorzy i rodzice małych dzieci z pewnością docenią również fakt, że ekologiczne podłogi PURLINE mają właściwości antypoślizgowe i są przyjazne dla stawów.

Ekologiczne podłogi PURLINE są bezwonne i nie wydzielają szkodliwych substancji.

Eco-design w pełnym wymiarze

Ostatnim, jednak równie przekonującym atutem ekologicznych biopodłóg PURLINE jest ich doskonały design oraz szeroki wachlarz dostępnych wzorów i kolorów. W zależności od upodobań klientów i potrzeb docelowej przestrzeni można wybrać nawierzchnię o optyce drewna lub płytek, a także opcję jednolitą w intensywnym albo stonowanym kolorze. Najbogatszą gamę wzorów reprezentuje kolekcja wineo 1000, jednak linie wineo 1200 i 1500, imitujące najlepsze gatunki drewna oraz naturalny kamień równie dobrze wpiszą się w większość projektów aranżacyjnych. Wśród tak bogatego asortymentu bez trudu znaleźć można idealny motyw zarówno do wnętrz klasycznych, jak i skandynawskich, modernistycznych lub loftowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane