Jakie podłogi nadają się do pomieszczeń użytkowych?

Jakie podłogi nadają się do pomieszczeń użytkowych?

Pomieszczenia użytkowe, np. gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie czy salony SPA są miejscami, które dziennie może odwiedzić nawet kilkudziesięciu klientów. Tak duże natężenie ruchu sprawia, że podłoga musi charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Vip Parkiet to nie tylko podłogi do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. To także rozwiązania dla pomieszczeń o charakterze użytkowym. W salonach sprzedaży, gabinetach masażu, fryzjerskich czy kosmetycznych już dawno przestały być modne zimne oraz trudne w utrzymaniu czystości płytki ceramiczne czy wykładziny. Problem z ich sprzątaniem i renowacją sprawił, że właściciele zaczęli się skłaniać bardziej ku rozwiązaniom takim, jak podłogi laminowane czy winylowe. Przykładem takiej realizacji jest salon Mani Pedi Spa w CH Klif.

Podłogi laminowane

Podłogi laminowane należą do tych najbardziej praktycznych, głównie ze względu na szybkość montażu, który ze względu na godziny otwarcia lokalu usługowego często musi być przeprowadzany nocą lub w weekendy. Panele laminowane świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest eleganckie i trwałe rozwiązanie. Mani Pedi Spa w CH Klif jest tego dobrym przykładem. Warto decydować się na podłogę laminowaną, gdyż:

– ich montaż nie wymaga użycia specjalistycznej chemii parkieciarskiej,
– montaż może zostać przeprowadzony w kilka godzin,
– podłoga po ułożeniu może być od razu użytkowana,
– bez problemu można dopasować wzór oraz kolor,
– nie wymaga szczególnej pielęgnacji,
– jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

8a

Podłogi winylowe

Główną zaletą podłóg winylowych jest ich bogata kolorystyka oraz wzornictwo. Producenci dają nam praktycznie nieograniczoną możliwość aranżacji wnętrz. Salony takie jak Mani Pedi Spa w CH Klif takich właśnie rozwiązań potrzebują. Obecność mocnego oświetlenia, dekoracji ściennych, luster oraz często dość oryginalnych mebli sprawia, że podłoga winylowa w takich właśnie warunkach zda egzamin. Największe zalety wynikające z montażu to:

– prosty sposób na aranżację pomieszczenia,
– możliwość wyboru wzoru i koloru podłogi zgodnie z własnym upodobaniem,
– bezproblemowy montaż,
– łatwość utrzymania czystości,
– wysoka estetyka wykończenia.

Parkiety i podłogi drewniane