Malowanie parkietu na biało

Malowanie parkietu na biało

Białe podłogi znacząco zyskują na popularności. Uznaniem inwestorów cieszą się zarówno te naturalnie bielone, jak również deski przerabiane za pomocą specjalnej chemii parkieciarskiej. Efekt, który uzyskujemy pozwala cieszyć się elegancką i oryginalną podłogą.

We wnętrzach mieszkalnych i usługowych od dłuższego czasu zapanowała moda na białe podłogi. Inwestorzy wybierają ten właśnie kolor, gdyż chcą mieć u siebie coś bardziej ekstrawaganckiego i wyróżniającego się. Wykorzystanie specjalnej chemii parkieciarskiej pozwala na uzyskanie często oszałamiającego i efektu i nadanie starej podłodze zupełnie nowego wyglądu i charakteru. Malowanie na biało pozwala rozjaśnić pomieszczenie, uczynić je bardziej dynamicznym oraz sprawić, że nie będzie nudne.

Przygotowanie podłoża – sprawa kluczowa

Malowanie parkietu na biało wymaga wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania podłoża. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt warto poświęcić trochę czasu przed rozpoczęciem malowania. Parkiet, który ma być malowany musi być przede wszystkim stabilny. Koniecznością jest dokonanie wszystkich niezbędnych napraw. Następnym krokiem jest szlifowanie parkietu. Można to zrobić przy pomocy profesjonalisty (cykliniarza), lub własnoręcznie wykorzystując papier ścierny. Kolejnym krokiem jest odkurzenie podłogi i jej wytarcie lekko wilgotną ściereczką. Po wyschnięciu podłogi zostaje tylko malowanie.

Malowanie parkietu na biało

Przed rozpoczęciem malowania należy zakupić biały lakier, farbę lub inny środek, który jest zgodny z efektem, jaki chcemy uzyskać. Koniecznie musimy zapoznać się z etykietą na opakowaniu i zastosować się do zaleceń producenta. Nasze narzędzia powinny być czyste i niezniszczone. Malowanie warto wykonać wałkiem z odpowiednim włosiem (chyba, że producent zaleca inaczej). Do uzyskania efektu najprawdopodobniej potrzebne będzie dwukrotne malowanie). Musimy pamiętać, że efekt może się różnić w zależności od rodzaju drewna, które malujemy. Dzięki malowaniu parkietu na biało (zachowawszy wszystkie standardy) przez wiele lat będziemy mogli się cieszyć oryginalną podłogą.

Parkiety i podłogi drewniane