Podłogi drewniane – trendy na 2017 rok

Podłogi drewniane – trendy na 2017 rok

Zastanawiając się nad zakupem mieszkania lub budową domu skupiamy się nie tylko na tym, jak zdobyć środki finansowe. Myślami wybiegamy również dalej – aranżujemy po kolei każde z pomieszczeń, wyobrażając sobie, jak będziemy w nim funkcjonować. Myślimy o naszych idealnych wnętrzach rozmieszczając w nich meble, dodatki. Skupiamy się również na tak istotnych elementach jak kolorystyka ścian i rodzaj podłóg drewnianych. Te dwa aspekty kształtują bowiem charakter pomieszczenia.

Producenci podłóg drewnianych, w tym Vip Parkiet, co roku starają się zaskakiwać swoich klientów, proponując coraz to nowe rozwiązania, które sprawdzą się w domach, mieszkaniach, biurach czy innych miejscach pracy. Nadrzędnym celem jest zaoferowanie inwestorom (indywidualnym oraz np. pracowniom projektowym) desek praktycznych, eleganckich, trwałych oraz takich, które mają szerokie możliwości aranżacyjne.

Po pierwszych miesiącach 2017 możemy zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania podłogami drewnianymi, zwłaszcza deskami trójwarstwowymi. Ilość przeprowadzonych montaży, rozpoczynający się okres letni (sprzyjający remontom) pozwalają nam twierdzić, że ten trend utrzyma się do końca roku. Jakie podłogi będą się cieszyć największą popularnością?

Trendy 2017 podłogi drewniane – deski trójwarstwowe hitem wśród inwestorów

 
kahrs-floors-startpage-con-nordic

Z naszych obserwacji wynika, że stale rosnącą popularnością cieszą się deski trójwarstwowe. Inwestorzy dostrzegają przewagę parkietów trójwarstwowych nad dwuwarstwowymi oraz podłogami z drewna litego. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze deski trójwarstwowe są bardziej praktyczne, mocniejsze oraz szybsze w montażu. Nie wymagają tak dużej staranności w zachowaniu odpowiednich dla drewna warunków jak deski lite, ponieważ są bardziej stabilne.

Deska trójwarstwowa:

– jest przyjemna dla oka oraz w dotyku dłonią,
– jej powierzchnia jest przyjemna dla stóp,
– nie skrzypi, nie kurczy się, nie rozszerza,
– jest szybka w montażu,
– posiada warstwę przeciwprężną,
– jest stabilna,
– nie trzeba jej cyklinować oraz nakładać lakieru,
– nie wymaga specjalistycznej konserwacji,
– można ją układać na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym,
– może występować w różnorodnej kolorystyce.

Wszystko to sprawia, że deski trójwarstwowe z Vip Parkiet są układane w salonach, sypialniach, pokojach dziennych oraz innych pomieszczeniach reprezentacyjnych. Dobrze ułożona deska sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność posiadania podłogi odpornej na zarysowania, wilgoć czy duże natężenie ruchu.

Trendy 2017 podłogi drewniane – najlepsza naturalna kolorystyka

 
default (1)

Drewno to nie tylko wspaniały materiał budowlany, ale również dekoracyjny. Wybierając podłogę drewnianą pragniemy, aby spełniła ona nasze oczekiwania. Osoby, które w naszych salonach sprzedaży pytają o podłogi najchętniej decydują się na takie, które:

– będą ciepłe,
– będą współtworzyć przytulne wnętrza,
– bez problemu będą pasować do koloru ścian, mebli czy oświetlenia,
– będą naturalne,
– będą łatwe w utrzymaniu czystości.

W trakcie wielu rozmów inwestorzy dochodzą do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór desek imitujących naturalny dąb. W pełni zgadzamy się z tym twierdzeniem. Dąb od wieków kojarzy się nie tylko z pięknej i luksusem, ale przede wszystkim solidnością i naturalnością. Trendy 2017 podłogi drewniane – naturalne podłogi dębowe nie sprawiają kłopotów aranżacyjnych i można je bez problemu wykorzystać we wszystkich pomieszczeniach. Naturalna kolorystyka podłogi nie męczy oczu, nie powoduje złego samopoczucia, sprawia, że w pomieszczeniu czujemy się komfortowo.

Piękno podłóg poddymianych

 
default

Podłogi dymione są prawdziwym hitem wśród inwestorów. Zarówno architekci wnętrz, jak również klienci indywidualni dostrzegają ich potencjał i chętnie wykorzystują we własnych aranżacjach. Dzięki zastosowaniu procesu dymienia podkreślone zostaje naturalne piękno drewna. W zależności od rodzaju dekoru możemy otrzymać jednolicie ciemną podłogę lub deskę o zróżnicowanych odcieniach, gdzie każdy element będzie się znacząco od siebie różnił.

Dzięki swoim właściwościom podłogi dymione pasują zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji wnętrz. Inwestorzy nie mają również trudności w doborze kolorystyki ścian, mebli, dodatków, oświetlenia. Podłoga dymiona, której różne wersje można zakupić w salonach sprzedaży Vip Parkiet pomoże stworzyć aranżację, z której będziemy dumni.

Podłogi trójwarstwowe zdecydowanie będą dominować w 2017 roku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Vip Parkiet oraz składania zapytań ofertowych. Z przyjemnością przybliżymy specyfikację tego rodzaju desek oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Parkiety i podłogi drewniane