Podłogi bielone – 3 pomysły na aranżację

Podłogi bielone – 3 pomysły na aranżację

Często charakterystycznym, rzucającym się w oczy elementem wystroju wnętrza jest biała lub bielona podłoga. Trzeba przyznać, że swoim wyglądem znacząco różni się od desek mających naturalny kolor. Podłogi bielone z roku na rok cieszą się stale rosnącą popularnością. Jak się okazuje podłoga dąb bielony na spore możliwości aranżacyjne.

Podłoga dąb bielony – to rozwiązanie jest coraz śmielej stosowane przez inwestorów i coraz częściej proponowane przez pracownie projektowe. Nic w tym dziwnego, gdyż podłoga bielona jest elegancka i ma wiele innych, niepodważalnych zalet. Jedną z nich jest na pewno atrakcyjność wizualna. Poniżej przedstawiamy 3 możliwości aranżacji z wykorzystaniem podłoga dąb bielony.

Podłogi bielone w sypialni

Dąb bielony idealnie prezentuje się w sypialni, która jest zaaranżowana np. w stylu skandynawskim. Deska lita, parkiet frezowany czy deska warstwowa nadają pomieszczeniu piękna oraz romantyzmu, potęgują uczucie czystości. Podłogi bielone harmonizują się z białymi meblami lub meblami w tradycyjnej kolorystyce. Bez problemu możemy we wnętrzu dodać kamień dekoracyjny czy stylowy dywan.

Podłogi bielone w salonie

Podloga dąb bielony znajdzie również zastosowanie w salonie. Idealnie skomponuje się z nowoczesnym lub rustykalnym kominkiem. Warto również zwrócić uwagę na łatwość dopasowania kolorystyki ścian, oświetlenia, mebli, dekoracji ściennych czy innego rodzaju dodatków. Podłoga dąb bielony może uczynić z salonu prawdziwe miejsce reprezentacyjne.

Podłogi bielone w miejscu pracy

Domowe biuro nie musi być zaaranżowane standardowo. Nie każdy kocha bowiem płytki ceramiczne czy wykładzinę. Podłogi bielone idealnie sprawdzą się w domowym gabinecie, podnoszą prestiż pomieszczenia, wprowadzają ład i harmonię. Idealnie komponują się z meblami domowymi i biurowymi, a także dekoracjami, które w pomieszczeniach typu home office coraz częściej występują.

Podłogi bielone to świetna alternatywa dla tradycyjnych desek czy podłóg z innego materiału. Warto rozważyć np. parkiet frezowany bielony, aby mieć coś harmonijnego i eleganckiego.

Parkiety i podłogi drewniane