Parkiet francuski, czyli elegancja w salonie

Parkiet francuski, czyli elegancja w salonie

Parkiet francuski to klasyka sama w sobie. Ten sposób układania podłóg jest znany od dawna i z każdym rokiem stale zyskuje na popularności. Jeżeli ktoś wybiera naturalny parkiet dębowy do salonu to jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest właśnie parkiet francuski.

Jodełka francuska bezsprzecznie króluje w klasycznych, rustykalnych salonach. To rozwiązanie jest chętnie proponowane przez pracownie projektowe i akceptowane przez klientów, którzy szukają czegoś stałego, stale modnego, ponadczasowego i przede wszystkim wnoszącego prestiż do pomieszczenia. Parkiet francuski, czyli dąb układany w specjalny sposób nieustannie wzbudza zachwyt i podziw.

Sposób ułożenia ma wpływ na estetykę

Jodełka francuska to specyficzny sposób układania podłogi dębowej. Przy tradycyjnych deskach mamy do czynienia z większymi formami, montowanymi w jeden, tradycyjny sposób. Deski w parkiecie francuskim mają mniejsze rozmiary (przypominają klepkę) i są układane pod kątem 45 lub 90 stopni. To czyni parkiet francuski zupełnie wyjątkowym, a pomieszczenie w którym się znajduje bardziej prestiżowym.

Podłoga dębowa

Dąb to jeden z najszlachetniejszych rodzajów drewna. Twardy, o ciekawym usłojeniu, kolorystyce, właściwościach mechanicznych. Podłoga dębowa jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w chwili podejmowania decyzji o zakupie deski drewnianej. Parkiet francuski z drewna dębowego można więc określić mianem długowiecznego.

Największą zaletą jest oczywiście estetyka i pełna harmonia z wyposażeniem salonu. Wybierając parkiet francuski mamy gwarancję, że dopasujemy do niego kolor ścian, rodzaj mebli i dodatki. Dąb nie będzie się również kłócił z kominkiem, a tylko go wzbogaci.

Warto również zwrócić uwagę na trwałość parkietu francuskiego. Dobór drewna oraz zabezpieczenie go na przykład lakierem matowym lub półmatowym sprawi, że podłoga przez wiele lat zachowa swój oryginalny wygląd – nawet w pomieszczeniach o bardzo dużym, intensywnym użytkowaniu.

Parkiety i podłogi drewniane