Podłoga winylowa – piękna jak naturalne drewno, praktyczna jak płytka

Podłoga winylowa – piękna jak naturalne drewno, praktyczna jak płytka

Ostatnimi czasy rynek podłóg został zdominowany przez podłogi winylowe. Czym one są i dlaczego tak bardzo zachwyciły klientów? Czy warto wybrać to rozwiązanie? Postaramy się przybliżyć Wam ten temat pokrótce poniżej.

Komfort użytkowania

Jest to pierwsze sformułowanie wymieniane przy tematyce podłogi winylowej. Podłogi te nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. W dzisiejszych czasach, w których wszyscy jesteśmy zabiegani ważne jest, abyśmy nie musieli poświęcać swojej podłodze jeszcze dodatkowego czasu. Wystarczająca jest podstawowa dbałość o czystość, ponieważ podłogi te nie sprawiają żadnych problemów w trakcie eksploatacji. Ich konstrukcja, na której wierzchu znajduje się warstwa poliuretanowa sprawia, że ta podłoga jest odporna na działanie wilgoci i przede wszystkim jest bardziej odporna na zarysowania i wgniecenia od innych podłóg. Takie cechy sprawiają, że podłogi winylowe są coraz częściej wybierane przez architektów wnętrz, gdyż możemy je zastosować praktycznie w całym domu (takich pomieszczeniach jak kuchnia, wiatrołap czy łazienka), bez konieczności łączenia różnych materiałów, dzielących powierzchnię. Zyskamy dzięki temu optyczne powiększenie przestrzeni oraz harmonię w Naszym wnętrzu. Połączymy praktyczność z pięknym efektem wizualnym.

Podłoga winylowa to idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Cienka warstwa winylu pozwala na swobodny przepływ nagrzanego powietrza, dzięki czemu ten proces będzie działał efektywnie. Osoby, które nie mają ogrzewania podłogowego również powinny wybrać to rozwiązanie, ponieważ jest to podłoga ciepła i cicha. Ma dobre właściwości akustyczne, ponieważ tłumi odgłosy kroków. Przy tej podłodze nie będziemy mieli nieprzyjemnego pogłosu, charakterystycznego dla podłóg laminowanych. Jest to podłoga miła i przyjemna w dotyku. A wszystkie te cechy sprawiają, że ma ogromną przewagę nad płytkami ceramicznymi. Zwłaszcza podkreślając fakt, że jest ona tak odporna i trwała jak płytka.

Kolejną a może dla niektórych najważniejszą cechą podłóg winylowych jest ich piękne wzornictwo. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci prześcigają się w uzyskiwaniu naturalnego rysunku drewna. Jest on oddany tak realistycznie, że osobom mniej wprawionym, nie będącym ekspertem w tej dziedzinie, bardzo trudno jest odróżnić podłogę winylową od drewnianej. Co ciekawe, nawet bezpośredni kontakt ręki z taką podłogą nie ułatwi sprawy, ponieważ posiadają one strukturę i na pewno pozostawią na Nas wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z naturalnym materiałem.

Jeżeli jesteś zainteresowany podłogą, która sprawdzi się przez lata i przy tym nie będzie sprawiać problemów w trakcie użytkowania, odwiedź jeden z Naszych salonów: na Bartyckiej, Home Concept przy Alejach Jerozolimskich lub wstąp do Naszej głównej siedziby w Łomiankach. Nasz przedstawiciel handlowy z przyjemnością pomoże Ci w wyborze podłogi pięknej i praktycznej jaką jest podłoga winylowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane