Jak podłoga szczotkowana podnosi jakość pomieszczenia?

Jak podłoga szczotkowana podnosi jakość pomieszczenia?

Podłogi szczotkowane to dość ciekawy i oryginalny sposób wykończenia powierzchni deski. Inwestorzy chętnie wybierają tego rodzaju rozwiązanie, gdyż cenią sobie bardzo elegancki wygląd oraz doceniają fakt, że deska szczotkowana znacząco podnosi prestiż pomieszczenia.

Deski drewniane mogą być wykończone na wiele sposób, jednym z bardziej praktycznych i ciekawych jest oczywiście szczotkowanie. Efektem szczotkowania jest oryginalny wygląd wierzchniej warstwy deski. Szczotkowanie jest procesem, który w prosty sposób wydobywa piękno drewna i podkreśla jego naturalność. W salonach sprzedaży Vip Parkiet można przekonać się o jakości podłóg szczotkowanych, takich jak Old Cottage, Dąb Climatic, Kährs Dąb Siena. Dlaczego więc deski szczotkowane to dobry wybór?

Oryginalny wygląd

Deski, które zostały poddane szczotkowaniu, jak Old Cottage, Dąb Climatic czy Kährs Dąb Siena cechują się bardzo estetycznym wyglądem i są całkowitym przeciwieństwem np. paneli podłogowych, które możemy okazyjnie zakupić w popularnych marketach budowlanych. Wykończenie deski sprawia, że podłoga jest miła w dotyku i ma bardzo naturalny wygląd. Wykończenie olejem sprawia, że cechy charakterystyczne drewna: barwa, wżery, usłojenie, sęki są widoczne.

Ciepła kolorystyka kluczem do sukcesu

Deski, które oferujemy w salonach Vip Parkiet mają przede wszystkim bardzo dobrze dekorować wnętrza i sprawiać, że będziemy się w nich czuli komfortowo. Rozwiązania jak Old Cottage lub Dąb Climatic są deskami o naturalnej, ciepłej kolorystyce. Ułożone na podłodze deski tworzą wspaniały klimat oraz potęgują uczucie przytulności. Ciepła kolorystyka daje również większą szansę na optymalny wybór pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Harmonia w aranżacji

Ciepła kolorystyka podłóg pozwala w prosty sposób dobrać kolor ścian, rodzaj mebli oraz inne dodatki, które sprawią, że wnętrze będzie przytulne. Beże, brązy, odcienie żółci, pomarańcz czy delikatna czerń sprawiają, że deski idealnie wpisują się zarówno w bardziej klasyczny, jak i nowocześniejszy rodzaj wykończenia.

Parkiety i podłogi drewniane