Jaka podłoga do siłowni?

Jaka podłoga do siłowni?

Wybór podłogi do siłowni to nie lada wyzwanie – każdego dnia chodzą po niej dziesiątki osób, a co więcej, musi być ona wystarczająco wytrzymała, by utrzymać ciężar sprzętów takich, jak atlas czy bieżnia oraz gwarantować bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń. To jednak nie koniec wymogów, jakie powinna spełniać.

Kolejną z cech, którą musi posiadać podłoga na siłowni jest odporność na uderzenia punktowe – codziennością są tutaj bowiem upadające wolne ciężary o wadze przekraczającej nierzadko 100 kilogramów.

Niezwykle ważne jest także skuteczne tłumienie hałasu, drgań oraz tarcia. Przesuwające się maszyny są nie tylko głośne, lecz mogą również uszkodzić nawierzchnię.
Komfort wykonywania ćwiczeń zapewni kolejny z parametrów podłogi, jakim jest elastyczność.

Oprócz tego, powinna być ona łatwa w utrzymaniu w czystości – ze względu na kapiący na nią pot oraz zabrudzenia z podeszew, powinna być ona regularnie myta, co zapobiegnie rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Doskonale do tego celu sprawdzą się podłogi winylowe, które cechują się dużą wytrzymałością. Co więcej, skutecznie tłumią one hałas oraz są antypoślizgowe (w Warszawie, podłogi winylowe w najróżniejszych wersjach kolorystycznych i wzorach ma w swojej ofercie renomowana firma Vip Parkiet).

Alternatywę dla nich stanowić może korek – materiał odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz elastyczny. Nie bez znaczenia jest tu także możliwość wymiany, pojedynczej, uszkodzonej deski (na przykład na skutek upadku niezabezpieczonego sprzętu) bez konieczności demontażu całej podłogi.

Parkiety i podłogi drewniane