Fakty i mity na temat desek tarasowych

Fakty i mity na temat desek tarasowych

Pierwsze miesiące roku to najlepszy okres na zaprojektowanie tarasu, z którego będziemy mogli korzystać już na początku wiosny. Do jego wykończenia coraz częściej wybiera się deski drewniane i kompozytowe. Jakie są najpopularniejsze fakty i mity na ich temat?

Deski drewniane nie sprawdzą się na tarasie

MIT! Przyjęło się, że materiały drewniane są z reguły w mniejszym stopniu odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie – szybko tracą na swoich walorach estetycznych i wartości. Nic bardziej mylnego – drewno to materiał, który, o ile będzie odpowiednio pielęgnowany, może przetrwać, wciąż prezentując się efektownie, długie lata. Co więcej, są one dostępne w najróżniejszych kolorach i wzorach.

Deski kompozytowe nie dają takiego efektu, jak drewno naturalne

MIT! Deski kompozytowe to produkty stworzone na bazie mieszanki tworzyw sztucznych, włókien drzewnych i bambusowych oraz substancji uszlachetniających, zapewniających wysoką odporność na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz ingerencję owadów i grzybów. Dzięki wysokiej zawartości tworzyw sztucznych, nie rozwarstwiają się, nie butwieją i są odporne na korozję. Struktura desek kompozytowych przypomina drewno, dając naturalny, atrakcyjny efekt aranżacyjny. Ze względu na niższą cenę, stanowią one doskonałą alternatywę dla miłośników tego naturalnego materiału. Co ważne, nie wymagają one ani impregnacji, ani renowacji.

Deski drewniane i kompozytowe umożliwiają aranżację tarasu w każdym stylu

FAKT! Zarówno deski drewniane, jak i kompozytowe dostępne są w rozmaitych wersjach kolorystycznych i odznaczają się zróżnicowanym rysunkiem. Dzięki temu, możemy je wykorzystać do aranżacji tarasu w dowolnym stylu – od klasycznego, aż po minimalistyczny. Deski wytwarzane z gatunków iglastych świetnie sprawdzą się w przestrzeniach utrzymanych w stylu country czy rustykalnym. Gdy zdecydujemy się natomiast na deski egzotyczne, z łatwością stworzymy nowoczesną przestrzeń.

W Warszawie, montażem podłóg, również tych tarasowych, zajmują się eksperci z firmy Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane