Podłoga na… suficie – czemu nie?

Podłoga na… suficie – czemu nie?

Drewno to materiał, który większości z nas kojarzy się wyłącznie z podłogami lub meblami. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej spotkać można się z niezwykle oryginalnym rozwiązaniem, jakim jest montaż drewna na suficie, lub na ścianie. Jak się okazuje, jest ono zarówno efektowne, jak i funkcjonalne.

W jaki sposób powinien przebiegać montaż podłogi na suficie? Zadanie to najlepiej zlecić fachowcom. Tego typu usługi świadczy nasza firma – Vip Parkiet.

Panele sufitowe są w stanie całkowicie odmienić aranżację naszego wnętrza. Wystarczy, że zadbamy o odpowiedni dobór wzoru oraz koloru deski. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym, gdzie spotkać można się zarówno z jasną, jak i ciemną kolorystyką drewna. Sufity powinny być w tym przypadku wykończone panelami wzorowanymi na naturalnym drewnie, na przykład dębie, wiśni czy sośnie złotej.

W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, mogą mieć one widoczne słoje i sęki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by z pomocą paneli sufitowych ozdobić wnętrze urządzone w stylu skandynawskim, gdzie króluje jasna kolorystyka. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się panele w odcieniach jesionu arctic lub naturalnego lnu.

Parkiety i podłogi drewniane