Podłoga jasna czy ciemna?

Podłoga jasna czy ciemna?

Podłoga drewniana klasyczna jasna czy jednak podłoga drewniana oryginalna, ciemniejsza? Wiem, że drewno. Tylko w którym kierunku kolorystycznym pójść?

Pytanie, które zabiera dużo czasu z całego okresu dokonywania wyborów przy wykończeniu jest dość kluczowe.

Podłoga drewniana to przestrzeń największa a zatem ma realnie duży wpływ na to jak odbierzemy styl całego wnętrza.

Jasne, klasyczne podłogi drewniane łączą nasze zmysły z ciepłym, przytulnym klimatem domowego wnętrza.

Lubię stwierdzenie : „klasyczna podłoga drewniana dębowa do wszystkiego, wszystko do dębu”. Taki wybór daje nam swobodę aranżacji i nie zamyka na konkretne rozwiązanie. Zazwyczaj bez problemu dobierzesz kolor płytek, frontów w kuchni czy mebli ruchomych jak choćby sofa w otwartej przestrzeni salonu z aneksem (zdaje się najpopularniejszy aktualnie układ).

Patrząc w przyszłość ewentualna wymiana wyposażenia nie powinna przysporzyć kłopotów.

klasyczna podłoga drewniana dębowa

Wybór klasycznych, jasnych kolorów podłóg drewnianych nie musi jednak oznaczać mniej dziś popularnego żółtego koloru. W klasycznej palecie znajdziemy dziś np. efekt surowego dębu. Są to barwy delikatnie piaskowe, które wpisują się świetnie w kompromis między zupełnie naturalnym odcieniem a podłogami bielonymi. Uzyskujemy naturalny charakter drewna ale z nowoczesnym akcentem. Na uwagę zasługują też kolory dymione. Takie wyciągają mocniejsze akcenty drewna i bardziej różnicują kolorystykę poszczególnych desek.

Wybór klasyki wydaje się zatem być bezpiecznym.

Jeśli jednak nie uznajesz kompromisów a podłoga drewniana ma ubrać całe wnętrze i być tym mocnym akcentem podłogi ciemniejsze, szarzone czy palone są dla Ciebie.

Mogłoby się wydawać, że ciemna podłoga zamyka i ogranicza nasze wybory pozostałych elementów wykończenia. Ale czy nie pięknie wygląda wpadająca w czerń podłoga w  zestawieniu z jasnymi dodatkami?

Obraz6

Ciemniejsze kolory jednak sprawdzą się gdy pomieszczenia są obfite w światło dzienne. Wspaniale podkreśli głębię koloru a jednocześnie sprawi, że ten nie będzie przytłaczający.

W ofercie VIP Parkiet mamy drewniane podłogi dla każdego. Powiedz nam czego oczekujesz a wybierzemy tą właściwą, która będzie cieszyła oko Twoje i Twoich gości za każdym razem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane