Jak wybrać podłogę do sklepu?

Jak wybrać podłogę do sklepu?

Przygotowując się do otwarcia sklepu, zadbać powinniśmy zarówno o stosownego jego wyposażenie, jak i wykończenie. Bez względu na to, jaki asortyment będziemy oferowali i w jakim stylu będzie urządzone jego wnętrze, należy pamiętać o doborze stosownej podłogi, która musi być znacznie wytrzymała od tej stosowanej w domach prywatnych.

Szczególną uwagę powinno się tu zwrócić na planowane natężenie ruchu, panujące w lokalu temperatury oraz wahania wilgotności.

W sklepach sprawdzą się między innymi panele laminowane. Uwaga! Należy wybierać takie, które zostały dopuszczone przez producenta do intensywnego użytkowania. Do zastosowania w obiektach handlowych najlepiej sprawdzą się pokrycia o klasie użyteczności 34 i klasie ścieralności AC5. Produkty niższych klas nie zapewnią nam zachowania estetycznego wyglądu i parametrów użytkowych, a co za tym idzie – wieloletniego użytkowania.

Jeśli zależy nam, by nasz sklep sprawiał wrażenie luksusowego, podłogę wyłożyć możemy drewnem, które uznawane jest za materiał najbardziej ekskluzywny. Pamiętajmy jedynie, że jest to tworzywo wymagające i narażone na wpływ naturalnych czynników takich, jak zmiany wilgotności czy temperatury. W związku z tym, pod uwagę należy brać wyłącznie najtwardsze gatunki, które są zaliczane do klasy IV skali Brinella. Twardość drewna jest ściśle powiązana z jego odpornością na ścieranie. Poza gatunkami egzotycznymi, jak merbau czy jatoba, zastosowanie znajdzie tutaj również orzech.
Osoby szukające wysokiej jakości podłóg, zapoznać powinny się z ofertą firmy Parkiet Hajnówka. Bogaty wybór ich produktów znajdą Państwo w sklepie Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane