Jak zabezpieczyć podłogę w biurze przed uszkodzeniem?

Jak zabezpieczyć podłogę w biurze przed uszkodzeniem?

Wybierając podłogę na biura, najlepiej zdecydować się na taką, która będzie spójna z wnętrzem zarówno pod kątem stylu, jak i kolorystyki. Musi ona również sprawiać, że pomieszczenie będzie się prezentowało możliwie jak najbardziej reprezentacyjnie. Warto tu jednak zdawać sobie także sprawę z faktu, że podłoga w naszym biurze powinna być nie tylko estetyczna, lecz także trwała i praktyczna. Co zrobić, aby zachowała swój elegancki wygląd przez długi czas?

Biuro jest miejscem intensywnie użytkowanym – poza wzmożonym ruchem, znajdują się tutaj również ciężkie meble – biurka, szafy, komody oraz fotele wyposażone w kółka. Wszystko to powoduje, że ryzyko uszkodzenia podłogi rośnie. Pojawić mogą się zarysowania, wgniecenia oraz pęknięcia. W związku z tym, wybierając materiały podłogowe do tego pomieszczenia, kierować należy się tak trwałością, jak i łatwością ich pielęgnacji. Wiele osób decyduje się na zakup wykładzin, które szczelnie wypełniają powierzchnię podłogi i są łatwe w montażu.

Znacznie efektowniej prezentować będą się jednak podłogi drewniane, zwłaszcza te w ciemnych barwach, które wyglądają najbardziej stylowo i profesjonalnie. Kluczowe jest, aby zabezpieczyć ją w newralgicznych punktach. Możemy zaopatrzyć się w specjalne fotele z kółkami przystosowanymi do twardych podłóg lub podkleić je specjalnymi podkładkami z filcu. Bardzo praktyczne mogą okazać się również specjalne maty ochronne z polipropylenu, które dzięki chropowatej powierzchni ściśle przylegają do podłogi i nie przesuwają się po niej. Najlepiej zdecydować się na model transparentny, który będzie praktycznie niewidoczny.

Jeżeli mieszkacie w Warszawie i szukacie firmy zajmującej się sprzedażą i montażem paneli podłogowych, zachęcamy do skorzystania z oferty Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane