Co to jest parkiet przemysłowy?

Co to jest parkiet przemysłowy?

Choć parkiet przemysłowy może nam się kojarzyć wyłącznie z pomieszczeniami magazynowymi to coraz chętniej jest stosowany w wnętrzach mieszkalnych. Inwestorzy wybierają go nie tylko ze względu na wysoką estetykę, ale przede wszystkim dużą wytrzymałość.

Salon, sypialnia, gabinet, pokój dziecka lub pokój gościnny – pragniemy, aby podłoga, która tam się znajduje była zarówno estetyczna, trwała, jak również elegancka i przede wszystkim łatwa w sprzątaniu. Bardzo popularne panele podłogowe, które królują w większości wnętrz są praktyczne, ale często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązanie stanowi parkiet przemysłowy Warszawa. Odwiedzając salony Vip Parkiet można wybrać podłogę, która spełni indywidualne oczekiwania.

Czym jest parkiet przemysłowy?

Parkiet przemysłowy jest rodzajem podłogi, która początkowo idealnie sprawdzała się w pomieszczeniach magazynowych, obiektach przemysłowych. Jej cechą charakterystyczną jest twardość, odporność na uszkodzenia, zarysowania, utratę koloru czy pękanie. Parkiet przemysłowy był podłogą przeznaczą do ułożenia w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Obecnie parkiet przemysłowy cena oraz jego walory sprawiają, że jest wykorzystywany w domach, mieszkaniach czy miejscach pracy. Parkiet jest układany metodą klejenia, a małe drewienka montowane są pionowo – stąd jego wytrzymałość.

9a

Solidność przede wszystkim

Parkiet przemysłowy Warszawa – cena nie jest jedynym kryterium wyboru takiej podłogi. Warto ją układać wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch. Jeżeli zależy nam na eleganckiej, praktycznej, drewnianej podłodze w salonie – wybierzmy parkiet przemysłowy, np. z drewna teak, które jest twarde, odporne na paczenie i przede wszystkim stabilne wymiarowo. Dzięki temu nawet po wielu latach podłoga zachowa swój oryginalny wygląd.

Estetyka i aranżacja

Parkiet przemysłowy Warszawa można kłaść w różnych pomieszczeniach i dopasować go do różnych aranżacji. Drewno z powodzeniem może być wykończone lakierem bezbarwnym, koloryzowanym olejem lub olejowoskiem. Dzięki temu podłoga bez problemu będzie się świetnie prezentować zarówno w kremowym salonie, jak również pomalowanej na kolor czerwonego wina sypialni. Do parkiet przemysłowy bez trudu dopasujemy meble oraz innego rodzaju dodatki.

Parkiety i podłogi drewniane