Parkiet przemysłowy dąb do salonu

Parkiet przemysłowy dąb do salonu

Parkiety z drewna dębowego od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są rozwiązaniem, które pozwala przez wiele lat cieszyć się pięknym i nienagannie wykończony wnętrzem. Nie bez znaczenia jest również trwałość takiej podłogi. Wykorzystanie dębu w parkietach przemysłowych niesie za sobą wiele zalet.

Wybierając podłogę do salonu przeważnie kierujemy się kilkoma kryteriami. Wśród nich można wymienić: cenę, wygląd podłogi, szybkość montażu oraz jej trwałość. Zależy nam również na łatwym utrzymaniu czystości. Szukając różnego rodzaju rozwiązań, odwiedzając salony sprzedaży podłóg Vip Parkiet można trafić na parkiet drewniany dąb – i z powodzeniem ułożyć go w salonie. Tego typu podłoga drewniana ma wiele zalet.
 
 
1. Trwałość
Parkiet dębowy ma wiele zalet. Drewno dębowe należy do jednych z najlepszych materiałów, z których można wykonywać podłogi. Jest twarde, stabilne wymiarowo, odporne na paczenie czy uginanie. Parkiet przemysłowy dąb będzie więc idealnym rozwiązaniem na wiele lat.

2. Montaż
Parkiet przemysłowy dąb jest układany do podłogi metodą klejenia. Ta metoda choć wydaje się bardziej czasochłonna jest odpowiednia. Dzięki wykorzystaniu dobrego kleju parkiet idealnie trzyma się podłoża, jest stabilny.

3. Cyklinowanie i wykończenie
Parkiet, który układany jest z małych dębowych drewienek montowanych pionowo wymaga cyklinowania. Dzięki temu powierzchnia będzie idealnie równa oraz gładka. Umożliwi to pokrycie parkietu olejem, olejowoskiem lub lakierem. Takie działanie zabezpieczy parkiet na wiele lat.

4. Estetyka
Podłoga dębowa, a w szczególności parkiet przemysłowy dąb jest piękna. Salon jest zdecydowanie miejscem reprezentacyjnym, tak więc montaż podłogi z tego właśnie drewna jest adekwatny. Salon zdecydowanie zyska dzięki temu na atrakcyjności.

5. Aranżacja
Sposób wykończenia parkiet przemysłowy dąb może być różnorodny. Można pokryć drewno bezbarwnym lakierem lub barwionym olejem, olejowoskiem. Dzięki temu uzyskamy zapierający dech w piersiach efekt, a podłoga będzie idealnie współgrać z kominkiem, dekoracjami czy meblami.

Parkiety i podłogi drewniane