Parkiet przemysłowy z drewna merbau do jasnej sypialni

Parkiet przemysłowy z drewna merbau do jasnej sypialni

Sypialnia jest miejscem szczególnym. To właśnie tu szukamy ukojenia oraz odpoczynku po ciężkim dniu. Dobrze zaprojektowana oraz wykończona sypialnia pozwala znacząco zwiększyć komfort mieszkania. Jednym z elementów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę jest oczywiście podłoga.

Sypialnia zaaranżowana w jasnej kolorystyce często kojarzona jest z błogością, odpoczynkiem, czystością oraz komfortowym, odprężającym snem. To wszystko, co się w niej znajduje ma za zadanie sprawić, że będziemy się czuli zrelaksowani. Zarówno projektanci wnętrz, jak również osoby, które samodzielnie aranżują wnętrza chętnie wykorzystują w sypialni różnego rodzaju deski podłogowe. Szczególne zainteresowanie wzbudza chociażby parkiet przemysłowy merbau.

Merbau – drewno z tropików

Jeżeli zależy nam na tym, aby do jasnej sypialni wprowadzić więcej polotu oraz nutę egzotyczności to parkiet przemysłowy merbau będzie idealnym rozwiązaniem. Głównym miejscem występowania tego rodzaju drewna jest południowo-wschodnia Azja. Drewno merbau można również spotkać w rejonie Oceanii. Ten rodzaj drewna charakteryzuje się przede wszystkim wysoką twardością, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że podłoga będzie stabilna wymiarowo oraz odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Podłoga, która idealnie wykańcza pokój

Parkiet przemysłowy merbau z kilku powodów jest doskonałym rozwiązaniem do sypialni. Jest to drewno egzotyczne, a jego wykorzystanie w parkiecie przemysłowym-mozaikowym dodatkowo podnosi prestiż pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również piękna, dość oryginalna kolorystyka drewna. Ciemniejsza podłoga idealnie kontrastuje z jasną kolorystyką ścian. Potęguje także uczucie ciepła, przytulności oraz harmonii, która w tym pomieszczeniu jest niezbędna. Niezwykle ważne i ciekawe jest to, że parkiet przemysłowy merbau nie ma jednolitej kolorystyki. Wszystkie barwy, które mieszają się w tym parkiecie tworzą idealnie ze sobą współgrającą całość, która nawet po wielu latach użytkowania nie może się znudzić.

Parkiety i podłogi drewniane