Parkiet merbau lakierowany w sypialni

Parkiet merbau lakierowany w sypialni

Aranżacja sypialni musi być przemyślana, gdyż jest ona pomieszczeniem, w którym odpoczywamy i nabieramy sił do dalszej pracy lub nauki. Elegancka i praktyczna podłoga nie tylko zwiększy funkcjonalność sypialni – będzie miała również znaczący wpływ na nasze dobre samopoczucie.

Deski z drewna egzotycznego, jak parkiet merbau coraz częściej znajdują zastosowanie nie tylko w salonach i innych pomieszczeniach reprezentacyjnych, ale również tam, gdzie liczy się dyskrecja, odpoczynek oraz intymność. Sypialnie – bo o nich mowa są idealnym miejscem, w którym można położyć parkiet merbau lakierowany i cieszyć się wspaniałą podłogą – zapewniającą komfort oraz estetykę. Drewno egzotyczne potrafi całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia, nadać mu indywidualny charakter.

Merbau – znakomite drewno egzotyczne

W sypialni zależy nam zarówno na komforcie, jak również na elegancji. Stąd wybór rodzaju deski oraz materiału na zasadnicze znaczenie z punktu widzenia komfortu użytkowania pomieszczenia. Drewno merbau charakteryzuje się wysoką twardością oraz stabilnością wymiarową. Oznacza to, że nawet po wielu latach intensywnego użytkowania parkiet merbau zachowuje oryginalny wygląd, a deski nie kurczą się, nie powodują powstawania nieeleganckich szpar. Merbau wykazuje 30% większą twardość niż dąb. Warto również zwrócić uwagę na piękną kolorystykę, która czyni parkiet merbau lakierowany podłogą niemalże wymarzoną do montażu w sypialni.

Paleta kolorów, duża możliwość aranżacji

Merbau lakierowany to podłoga ciepła, emanująca kolorami słońca oraz lata. Znajdziemy tu zarówno żywiołową czerwień oraz pomarańcz, jak również elementy beżu, brązu i delikatnej czerni. Wszystko idealnie ze sobą skomponowane. Parkiet merbau lakierowany to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd deski. Wygląd podłogi pozwala na bezproblemowy dobór kolorystyki ściany, mebli, okładzin ściennych. Drewno merbau świetnie zaprezentuje się zarówno w sypialniach zaciemnionych, jak i tych bardziej nasłonecznionych.

Parkiety i podłogi drewniane