Parkiet mozaikowy i trójwarstwowy – szybkość montażu

Parkiet mozaikowy i trójwarstwowy – szybkość montażu

Dokonując zakupu parkietu musimy brać pod uwagę różne aspekty związane zarówno z montażem, jak i użytkowaniem. Warto zakupić taką podłogę, która po wielu latach zachowa stabilność wymiarową, estetyczny wygląd, ale jednocześnie nie będzie trudna i czasochłonna w montażu.

Parkiet mozaikowy, trój i dwuwarstwowy, panele laminowane czy podłogi z drewna litego – profesjonalne salony podłóg, jak Vip Parkiet swoim klientom oferują kompleksową ofertę. Dzięki temu inwestor ma praktycznie nieograniczony wybór możliwości. Dużą popularnością cieszą się dwa rodzaje podłóg: parkiet trójwarstwowy oraz parkiet mozaika. Ich elegancja jest oczywista, istnieje jednak znacząca różnica w sposobie montażu oraz konserwacji.

Parkiet mozaikowy

Parkiet mozaika to nic innego, jak lite elementy podłogi wykonane z drewna, które przed ułożeniem montowane są na specjalną siatkę. Połączone w różnorodny sposób kawałki drewna tworzą ciekawe wzory i dają bardzo dużą możliwość aranżacji. Sposób montażu parkiet mozaikowy jest szybszy niż w przypadku tradycyjnych parkietów z drewna litego. Minusem jest konieczność klejenia do podłoża, cyklinowania oraz lakierowania – te czynności wydłużają czas montażu, sprawiają, że musimy liczyć się ze sporym bałaganem. Osoby wrażliwe mogą również odczuwać skutki wykorzystania chemii parkieciarskiej.

4

Parkiet trójwarstwowy

Deski trójwarstwowe to idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą mieć podłogę zarówno ładną, prostą w utrzymaniu czystości, jak również odporną na uszkodzenia. Duży wybór wzorów umożliwia również zakup deski, która swoim wyglądem będzie przypominać parkiet mozaikę. Przykładem jest tu Orzech Westport marki Kar (dostępność w salonach Vip Parkiet). Parkiet montowany jest z wykorzystaniem systemu Woodlock 5S – gwarantującego stabilność deski.

Zarówno parkiet mozaikowy, jak i warstwowy mają swoje plusy, o których warto pamiętać. Sposób montażu (jego czas, metoda), a także konserwacji (cyklinowanie, lakierowanie) przemawia za parkietem warstwowym.

Parkiety i podłogi drewniane