Parkiet klasyczny w jodełkę – hit czy kit?

Parkiet klasyczny w jodełkę – hit czy kit?

Jodełka francuska, czyli wzór układania parkietu zdecydowanie wraca do łask. Jodełkowa podłoga to zdecydowanie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie elegancję, harmonię oraz ponadczasowość. Parkiet klasyczny w stylu jodełkowym wiele osób jednak uważa za przestarzały. Czy słusznie?

Parkiet klasyczny zdecydowanie wraca do łask. Na jego montaż decyduje się coraz częściej wiele osób, które zmęczone są nowoczesnymi wzorami, wyrazistą kolorystyką oraz przepychem. Inwestorzy aranżujący wnętrza często poszukują desek, które sprawią, że mieszkanie będzie harmonijne, a wnętrza kojące i do siebie dopasowane. Parkiet klasyczny, jodełkowy, dębowy zdecydowanie może w tym pomóc.

Hit?

Na pewno deski cieszące się dużym zainteresowaniem. Musimy pamiętać, że podłoga do mieszkania to przede wszystkim inwestycja, która ma zapewnić wygląd wnętrza zgodny z naszymi oczekiwaniami. Warto więc zakupić taką podłogę, która przez wiele lat zachowa swój piękny wygląd. Parkiet klasyczny w jodełkę zdecydowanie się do niego zalicza. Jakie ma zalety? Warto tu wspomnieć chociażby o:

– trwałości podłogi dębowej,
– odporności na uginanie, zarysowania, utratę koloru, upływ czasu,
– duże możliwości aranżacyjne,
– prestiż.

Parkiet klasyczny idealnie sprawdzi się w aranżacji z ciepłymi kolorami oraz bielą. Bez problemu dopasujemy do niego meble czy dodatki. Jodełka francuska będzie się również idealnie prezentować przy różnym oświetleniu.

Kit?

Zdecydowanie nie. Parkiet klasyczny dębowy lub inny jest rozwiązaniem zupełnie innym niż nowoczesne panele podłogowe, które można kupić w pierwszym lepszym sklepie z materiałami wykończeniowymi. Jest to podłoga na lata, dająca poczucie komfortu oraz robiąca wrażenie nie tylko na domownikach, ale również na gościach. Efekt zacinania podłogi pod kątem 45 lub 60 stopni dodatkowo potęguje efekt, często zapierając dech w piersiach. Takiego efektu nie osiągniemy decydując się na panele podłogowe o niskiej klasie ścieralności.

Parkiety i podłogi drewniane