Parkiet Iroko do salonu, czy warto go mieć?

Parkiet Iroko do salonu, czy warto go mieć?

Drewno egzotyczne coraz częściej gości w naszych salonach. Klienci szukają rozwiązań nowoczesnych, estetycznych, oryginalnych, egzotycznych. Drewno iroko jest właśnie odpowiedzią na takie poszukiwania. Deski wykonane z tego drewna charakteryzują się ponadprzeciętną elegancją.

Deski z drewna egzotycznego jeszcze kilka lat temu nie były tak bardzo dostępne i wykorzystywane przez klientów indywidualnych. Błędne myślenie o nieziemskich wręcz cenach takiego drewna skutecznie odstraszało od zakupu parkietu. Na szczęście świadomość klientów oraz odwaga w aranżacji wnętrz są coraz większe. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest parkiet Iroko.

Kilka słów o drewnie Iroko

Iroko jest drewnem egzotycznym, które pochodzi z Afryki. Oprócz oczywistej i ponadczasowej elegancji charakteryzuje się przede wszystkim trwałością, odpornością na uszkodzenia, wypaczanie, utratę koloru czy występowanie przebarwień. Niezwykle ważna z punktu widzenia użytkownika jest także stabilność wymiarowa. Mimo upływu lat drewno nie kurczy się, dzięki czemu na podłodze nie występują brzydkie, szpecące szpary. Dlatego parkiet iroko jest tak chętnie stosowany w salonach.

Estetyka przede wszystkim

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Podłoga, która się w nim znajduje, musi spełniać określone wymagania estetyczne. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na twardość parkiet iroko. Jest to o tyle ważne, że podłoga w salonie często należy do tych mocno użytkowanych, więc stosowanie drewna miękkiego, słabej jakości, nieodpornego na uginanie jest rozwiązaniem błędnym. Parkiet Iroko to ciekawe wzornictwo. Koniecznością jest zwrócenie uwagi na ciepłą, przyjemną dla oka kolorystykę oraz jej niejednolitość. Ciemniejsze i jaśniejsze pasy idealnie się mieszają tworząc kompozycję świetnie prezentującą się zarówno w dużych, jak i mniejszych salonach. Parkiet iroko idealnie prezentuje się przy górnym i bocznym świetle. Jego wykończenie sprawia, że podkreślona jest elegancka kolorystyka i wzornictwo. Podłoga nie przytłacza, jest harmonijna. Bez problemu możemy do niej dopasować kolor ścian, mebli czy dodatków.

Parkiety i podłogi drewniane