Czy warto inwestować w parkiet do łazienki?

Czy warto inwestować w parkiet do łazienki?

Choć bezsprzecznie najpopularniejszym rozwiązaniem na podłogę do łazienki są płytki to drewno stale zyskuje na popularności. Coraz więcej klientów decyduje się na parkiet do łazienki doceniając walory estetyczne, jakie daje to rozwiązanie. Czy rzeczywiście parkiet w łazience jest dobrym rozwiązaniem?

Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Jego największą zaletą jest naturalność, a zaraz po nim niepowtarzalne piękno. Rozwój chemii parkieciarskiej sprawił, że podłogi są również montowane w pomieszczeniach, gdzie jest podwyższona wilgotność i deska może mieć bezpośredni kontakt z wodą. Parkiet do łazienki – aby był praktyczny – muszą być spełnione trzy warunki: odpowiednie drewno, dobry montaż oraz zabezpieczenie desek odpowiednią chemią. Dlaczego więc warto rozważyć parkiet do łazienki?

Alternatywa dla płytek

Podłoga drewniana zamienia często surowe wnętrza w bardziej kolorowe, naturalne, funkcjonalniejsze. Wprowadza kolorystykę, która jest dla człowieka naturalniejsza. Parkiet, np. z drewna bambusowego lub innego (odpowiednio zaimpregnowanego) jest również przyjemniejszy w kontakcie ze skórą niż na przykład gres szkliwiony. Warto zwrócić również uwagę na kompozycję parkietu z meblami drewnianymi, które najczęściej w łazience się znajdują.

Drewno to naturalny materiał

Dla człowieka drewno jest materiałem bardziej przyjaznym niż kamień czy ceramika. Podłoga drewniana lub drewnopodobna ma również wiele praktycznych zalet: nie ma fug, które często się brudzą, nie pęka. Idealnie położony parkiet do łazienki będzie cieszył ciało i umysł przez wiele lat.

Duże możliwości aranżacyjne

Często spotykamy się z problemem braku możliwości zakupu interesujących nas płytek. Dokonując zakupu musimy mieć na uwadze kolor płytek, kolor fugi, rozmiar płytek, a także długotrwały montaż. Producenci podłóg drewnianych oferują nam dużo lepsze rozwiązania. Parkiet do łazienki ma większe możliwości aranżacyjne niż płytki. Drewno dużo lepiej współgra z innymi materiałami: ceramiką, szkłem, stalą nierdzewną.

Parkiety i podłogi drewniane