Parkiet biały we wnętrzach

Parkiet biały we wnętrzach

Biel nieodłącznie kojarzy się z elegancją, prestiżem oraz czystością. Ten właśnie kolor obecny jest w domostwach od zawsze. Jego wykorzystanie do wykończenia podłóg drewnianych cieszy się stale niesłabnącą popularnością wśród osób wykańczających wnętrza. Czy parkiet biały ma więcej zalet niż wad?

Biel jest kojarzona głównie z wykończeniem sufitów, ścian oraz mebli. Te trzy elementy są niezwykle ważne w aranżacji wnętrz – mają kluczowy wpływ na wystrój pomieszczenia. Pracownie projektowe oraz osoby samodzielnie aranżujące wnętrza dostrzegają jednak potencjał tego koloru, który może również wpłynąć na wygląd desek drewnianych. Parkiet biały we wnętrzach to już nie ekstrawagancja, ale standard.

Co oznacza biały kolor?

Parkiet biały nie jest tylko życzenie inwestora. Okazuje się, że biały kolor ma określone nacechowanie. Jest przede wszystkim barwą radości, która ma wnieść urozmaicenie do wnętrz. W naszej kulturze jednoznacznie kojarzony jest z błogością, lekkością i czystością. Biała podłoga w salonie ( z drewna litego lub warstwowa) pomoże więc stworzyć niepowtarzalny, nastrojowy klimat oraz zwiększyć przytulność pomieszczenia.

Uniwersalność aranżacyjna podłogi

Biel jako jeden z niewielu kolorów ma praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oznacza to, że parkiet biały bez problemu znajdzie zastosowanie w salonie, sypialni, pokoju gościnnym, domowej biblioteczce czy domowym gabinecie. Mając parkiet biały, np. Chapel Parket Reef, bez problemu inwestorzy dopasują do podłogi kolorystykę ścian, mebli czy dodatków. Podłoga bielona pozwoli na przemyślaną, praktyczną aranżację.

9b

5 powodów, dla których warto mieć parkiet biały

Parkiet biały to doskonałe i fascynujące rozwiązanie do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Warto go wybrać ponieważ:

1. Biel jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym.

2. Parkiet biały rozjaśnia pomieszczenie i czyni je bardziej funkcjonalnym.

3. Biel idealnie komponuje się z większością kolorów farb, dodatkami czy dekoracjami.

4. Biały parkiet podnosi prestiż pomieszczenia.

5. Parkiet biały doskonale sprawuje się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach.

Parkiety i podłogi drewniane