Czy drewno bambusowe nadaje się do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem specyficznym, często trudnym w aranżacji. Choć najpopularniejszym materiałem na podłogę są płytki to również drewno zyskuje bardzo dużą popularność. Ze względu na obecność wody oraz podwyższoną wilgotność w łazience nie można zastosować każdego rodzaju drewna. Świetnie sprawdzą się parkiety bambusowe.

Łazienka w domu i mieszkaniu ma kilka celów. Pierwszym i oczywiście podstawowym jest umożliwienie domownikom dbanie o codzienną higienę. Łazienka pełni również rolę estetyczną, często jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Kolejną funkcją łazienki jest funkcja relaksacyjna. To właśnie w niej odpoczywamy po ciężkim dniu. Jej wygląd, zastosowane materiały wykończeniowe maja ogromny wpływ na to, jak się w łazience czujemy.

Co jest ważne przy wyborze podłogi do łazienki?

Łazienka, aby była elegancka i funkcjonalna musi być spójna kompozycyjnie. Podłoga jest jednym z najważniejszych jej elementów. Widoczna od razu po otworzeniu drzwi powinna być dopasowana do reszty pomieszczenia – dlatego z jej wyborem nie warto się spieszyć. Parkiety bambusowe – z racji naturalności są jednym z lepszych rozwiązań.

Podłoga do łazienki powinna być:

– łatwa w montażu,
– łatwa w utrzymaniu czystości,
– przyjemna w dotyku dla stóp,
– odporna na wilgoć i działanie wody,
– odporna na utratę kolorystyki,
– odporna na uszkodzenia mechaniczne,
– estetyczna.

Parkiety bambusowe – idealne do łazienki

Parkiety bambusowe świetnie nadają się do wykorzystania w saunach oraz łazienkach. Główną zaletą, która przemawia za wyborem tego właśnie rozwiązania jest odporność na wilgoć, parę wodną oraz obecność wody. Bambus, jako drewno występujące w tropikalnej i subtropikalnej Azji jest automatycznie odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowym plusem jest bardzo duża twardość drewna – większa niż w przypadku drewna dębowego.

Odpowiednie ułożenie parkietu bambusowego oraz fachowa impregnacja pozwolą przez wiele lat cieszyć się piękną i oryginalną podłogą w łazience.