Parkiet Badi – czy warto w niego zainwestować?

Parkiet Badi – czy warto w niego zainwestować?

Parkiety egzotyczne to ciekawe rozwiązanie, chętnie wybierane przez klientów indywidualnych oraz pracownie dekoracji wnętrz. Badi – drewno afrykańskie jest coraz bardziej popularne, głównie ze względu na swoją kolorystykę oraz duże możliwości aranżacyjne. Czy warto zdecydować się na parkiet Badi?

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania często szukamy ciekawych, oryginalnych pomysłów. Pragniemy, aby efekt, który uzyskamy spełnił nasze oczekiwania. Podłoga – z racji swojej powierzchni jest elementem kluczowym. Wybór ciekawego, ładnego, oryginalnego kolorystycznie parkietu (z drewna litego lub deski warstwowej) zagwarantuje, że pomieszczenie będzie estetyczne i funkcjonalne. Parkiet badi na pewno w tym pomoże.

Czym jest drewno badi?

Drewno badi pochodzi z Afryki Zachodniej. Często określane jest mianem żółtego drewna, głównie ze względu na swoją barwę. Barwę tę drewno zawdzięcza głównie silnej barwie twardzieli. Nie bez znaczenia są również naczynia drewna – rozmieszczone równomiernie. Dzięki temu jest ono odporne na działanie wilgoci oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drewno jest stosunkowo łatwe w obróbce, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako wykończenie podłóg.

Pakiet badi – słońce wewnątrz pomieszczeń

Parkiet badi może być układany wszędzie tam, gdzie jest potrzeba rozjaśnienia pomieszczenia. Zdecydowanie jest to parkiet dla osób ceniących jasną, ciekawą i przytulną kolorystkę. Drewno cechuje się efektem „złocistości”, co zdecydowanie pomaga tworzyć we wnętrzach kojący klimat.

Warto inwestować w parkiet badi ponieważ:

– drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne,
– drewno posiada ciekawe usłojenie oraz zawiera w sobie przyjemną dla oka paletę barw,
– łatwo je utrzymać w czystości,
– rozjaśnia pomieszczenia,
– tworzy przytulny klimat,
– kompozycyjnie pasuje do nowoczesnych i klasycznych aranżacji,
– doskonale współgra z jasną kolorystyką ścian,
– dobrze komponuje się z dekoracjami podłogowymi i naściennymi.

Parkiety i podłogi drewniane