Palisander czyli idealne drewno do salonu

Palisander czyli idealne drewno do salonu

Parkiety z drewna egzotycznego są ciekawą alternatywą dla tych wykonywanych z drewna krajowego. Idealnie wpisują się w aranżację nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest parkiet palisander – głównie ze względu na twardość drewna oraz jego niepowtarzalną wręcz kolorystykę.

Palisander parkiet – to niemalże idealne rozwiązanie do wykończenia podłogi w domu lub salonie. Ten rodzaj egzotycznego drewna w ciągu ostatnich lat znacząco zyskał na popularności. Z czego wynika ten fenomen? Palisander jest niezwykle ciekawym materiałem na podłogę – chętnie wykorzystywanym przez klientów indywidualnych oraz pracownie projektowe. Parkiet palisander nie sprawia także problemów w obróbce – choć samo drewno jest bardzo twarde. Do tego dochodzą nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne.

Palisander – kilka słów o drewnie

Palisander głównie występuje na takich obszarach, jak Indonezja, Indie, Ameryka Południowa czy Afryka. Samo drewno sprawia, że palisander parkiet jest rozwiązaniem praktycznym i nadaje się do ułożenia wszędzie tam, gdzie potrzeba zarówno funkcjonalności, jak i estetyki. Drewno posiada dużą odporność na biodegradację. Jest wyjątkowo odporne na uginanie, pękanie oraz uszkodzenia mechaniczne.

5b

Parkiet palisander – parkiet dekoracyjny

Palisander to przede wszystkim drewno dekoracyjne, wykorzystywane do produkcji ekskluzywnych parkietów. Charakteryzuje się brązowo-czekoladową barwą, która dodatkowo wspierana jest przez obecność fioletu, czerni, żółci oraz beżu. Ogromną zaletą drewna palisandrowego jest oryginalne i praktyczne usłojenie, charakterystyczne długie, ciemne pasy.

Parkiet palisander idealnie pasuje do przemyślanych, klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Idealnie współgra z kominkiem, kamieniami dekoracyjnymi i innymi okładzinami ściennymi. Drewno palisandrowe sprawdzi się w nasłonecznionych pomieszczeniach, jak również tych, gdzie brak słońca tworzy przyjemny, nastrojowy klimat.

Palisander parkiet – to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie elegancję połączoną z nutką szaleństwa.

Parkiety i podłogi drewniane