Panele laminowane – co to jest i w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Panele laminowane – co to jest i w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Czym charakteryzują się panele laminowane i w jakich wnętrzach się sprawdzą? Przedstawiamy najważniejsze informacje i ciekawe pomysły na aranżację podłogi!

Panele laminowane to jedna z najpopularniejszych pozycji dostępnych na rynku podłóg. Na duże zainteresowanie takim typem podłogi wpływa szeroki wybór wzorów, dobre parametry jakościowe i niewielka cena podłogi. Z czego zbudowane są panele i co wyróżnia je na tle innych podłóg?

Czym są panele laminowane?

Panele laminowane najczęściej wykonane są z płyty pilśniowej MDF lub HDF. Warstwy są ze sobą łączone pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury. Ich zewnętrzna powłoka pokryta jest laminowanym papierem z nadrukowanym wzorem, który został dodatkowo zabezpieczony substancjami żywicznymi. Taka technologia produkcji zwiększa trwałość paneli i podnosi ich estetykę.

Panele laminowane – czym się wyróżniają?

Panele laminowane oferują szeroki wachlarz barw i wzorów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz wariant, który odpowiada Twojemu pomysłowi na aranżację. W ofercie producentów znajdują się modele, które w niezwykle realistyczny sposób imitują rozmaite gatunki drewna lub innych naturalnych materiałów jak kamień czy beton. Starannie wykonany wzór naśladuje usłojenie lub odwzorowuje fakturę materiału, zapewniając wysoką estetykę podłogi.

Kolejną zaletą paneli laminowanych jest prosty sposób montażu, dzięki czemu z łatwością ułożysz je samodzielnie w jedno popołudnie. W sprzedaży dostępne są modele łączone metodą „push-click” i „angle-angle”. Przed rozpoczęciem montażu, koniecznie zadbaj o odpowiednie podłoże, które zwiększy izolację i poprawi parametry Twojej podłogi.

W porównaniu do podłóg drewnianych, panele laminowane są stosunkowo niedrogie. Jednocześnie, dzięki zaawansowanej technologii produkcji, podłoga wyróżnia się doskonałą jakością i trwałością.

Panele laminowane są łatwe do utrzymania w czystości. To doskonały wybór, jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci lub zwierzęca. Pokryta laminatem warstwa użytkowa jest odporna na plamy oraz pozwala na łatwe odkurzanie, zamiatanie i mycie.

Do jakich wnętrz pasują panele laminowane?

Nowoczesna technologia produkcji i świetne parametry użytkowe sprawiają, że panele laminowane mają szerokie zastosowanie oraz pasują niemal do każdego wnętrza. Śmiało możesz je położyć w kuchni lub w przedpokoju, nie martwiąc się o ewentualne zachlapania. To doskonały wybór, jeśli oba pomieszczenia są otwarte na salon i zależy Ci na spójności aranżacji.

Panele laminowane o wyglądzie drewna świetnie sprawdzą się w jadalni, salonie, pokoju dziecięcym i gabinecie. Możesz także ułożyć je w sypialni i w korytarzu. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli Ci znaleźć idealną podłogę do potrzeb Twojej aranżacji. Panele o wyglądzie desek dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim i eleganckiego salonu w stylu klasycznym. Możesz także sięgnąć po mniej oczywiste wzory w stylu vintage lub panele odwzorowujące inne materiały niż drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane