Orzech Elegance – idealna forma i ponadczasowa elegancja

Orzech Elegance – idealna forma i ponadczasowa elegancja

Podłoga drewniana wykonana z orzecha amerykańskiego, zwanego również orzechem czarnym znajduje szerokie zastosowanie w domach, mieszkaniach, a także nowoczesnych pomieszczeniach biurowych. Ten gatunek drewna doskonale nadaje się do produkcji podłóg o nienagannej wręcz elegancji.
Orzech ten uważany jest za niezwykle cenny surowiec, sprawiający, że podłoga zachowuje wzorcowe parametry przez wiele lat. Drzewo charakteryzuje się piękną jasnobrązową i czekoladowo-brązową barwą z domieszką fioletu. W drewnie często spotykane są naturalnie ciemniejsze smugi, które dodatkowo podkreślają stylowy charakter surowca. Dzięki temu podłoga Orzech Elegance ma tak ogromne możliwości kompozycyjne.

Orzech Elegance – idealna deska dwuwarstwowa

Orzech Elegance jest podłogą niezwykle trwałą, dlatego można ją układać w pomieszczeniach, gdzie jest duże natężenie ruchu. Deska składa się z doskonale ze sobą połączonych dwóch warstw: przeciwprężnej (zapobiegającej odkształcaniu się podłogi), a także warstwy użytkowej o grubości od 4 do 6 milimetrów. Deska wyposażona jest również w mocny pióro-wpust, który umożliwia sprawne i przede wszystkim trwałe łączenie desek. Ogromną zaletą deski Orzech Elegance jest możliwość montażu na posadzki, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe. Zmiana temperatury nie działa niekorzystnie na deskę. Zachowuje ona swoje parametry. Standardowe wymiary desek mają długość 490 milimetrów, szerokość 70 milimetrów oraz grubość 11 lub 14 milimetrów.

Aranżacja pomieszczeń z wykorzystaniem Orzech Elegance

Podłoga z orzecha amerykańskiego doskonale sprawdzi się nawet w bardzo dużych pomieszczeniach – ta uniwersalność kompozycyjna wynika z dość sporych rozmiarów desek. Producent deski oraz fachowcy zajmujący się montażem zalecają jej układanie w trzech wzorach: klasycznym, w formie cegiełki prostej oraz tak zwanej cegiełki skośnej – wszystkie wzory ułożeń nie wymagają żadnych specjalistycznych czynności dotyczących przygotowania posadzki. Orzech Elegance ma niezwykłe możliwości kompozycyjne. Jego naturalny i pełny oryginalnych kolorów wygląd jest wspaniałym dopełnieniem klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Naturalny charakter, ciekawe występowanie słojów, a także przełamującej bieli sprawiają, że pomieszczenie jest nie tylko bardziej eleganckie, ale i dynamiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane