Old World – ekskluzywna wersja parkietu

Old World – ekskluzywna wersja parkietu

Ręcznie formowane podłogi w dzisiejszych czasach to prawdziwa rzadkość. W epoce podłóg, które w większości produkowane są taśmowo w zakładach produkcyjnych te wykonywane bezpośrednio przez rzemieślników są prawdziwym rarytasem i odskocznią od monotonii w aranżacji wnętrz. Doskonałym przykładem podłogi zupełnie wyjątkowej, tworzącej wnętrza o indywidualnym charakterze jest Old World marki Vip Parkiet. Jest to produkt kierowany do osób pragnących wykorzystać drzemiący w drewnie potencjał aranżacyjny.

Old World – aranżacje przesiąknięte pięknem

Parkiet Old World jest wśród podłóg drewnianych czymś zupełnie wyjątkowym. Jest to najwyższej klasy podłoga dębowa o charakterze rustykalnym, przeznaczona do montażu wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność oraz ponadczasowa elegancja. Główną zaletą parkietu Old World jest oczywiście samo drewno dębowe. Dąb jest najbardziej szlachetnym materiałem, z którego można wykonywać między innymi parkiety. Warto zwrócić uwagę na dużą twardość drewna, a tym samym odporność na uszkodzenia. Kolejną zaletą jest piękno ukryte w drewnie – Old World jest pod tym względem podłogą niepowtarzalną. W prosty sposób możemy uzyskać efekt podłogi mocno „postarzanej”.

Podłoga pisana pracą ludzkich rąk

90% podłóg z kolekcji Old World jest wykonywanej ręcznie. Produkcją zajmują się doświadczeni rzemieślnicy, od lat pracujący z drewnem. Cechą charakterystyczną tej rustykalnej podłogi są widoczne ślady cięcia piłą. Przechodząca przez dąb piła pozostawiła na nim wzór, który jest niespotykany oraz nie może być wykonany przez żadną maszynę. Ten typ wykończenia jest niemalże rękodziełem artystycznym. Odpowiednio położona i wykończona utwardzonym olejem woskowym podłoga idealnie wygląda, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia oraz jego metrażu.

Jeżeli inwestor szuka podłogi rustykalnej, niepowtarzalnej, niespotykanej oraz chce osiągnąć efekt kilkuset letniej podłogi to Old World jest idealnym rozwiązaniem. Old World to połączenie trzystuletniej podłogi i tradycyjnego wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane