Merbau – co to takiego?

Merbau – co to takiego?

Oryginalne, estetyczne wnętrzem można z łatwością stworzyć korzystając z dostępnych na polskim rynku materiałów. Jednym z nich jest deska barlinecka merbau. Co warto wiedzieć na jej temat?

Merbau występuje głównie w Indonezji, a dokładniej na Borneo, Jawie oraz Sumatrze. Spotkać można je także w Papui Nowej Gwinei. Gatunek ten rośnie na obszarze wpływów 3 stref przyrodniczych: polinezyjskiej, australijskiej oraz azjatyckiej. Tak duża ilość korzystnych bodźców klimatycznych sprawia, że jest ono w stanie osiągnąć potężne rozmiary sięgające niekiedy 40 metrów wysokości i średnicy pnia na poziomie 100 centymetrów. Do cech charakterystycznych merbau zaliczyć można także mocne zróżnicowanie kolorystyczne i wysoki stopień twardości.

Drewno to może przybierać barwy od żółto-brązowej, przez czerwono-brązową do ciemnobrązowej. Sprawia to, że idealnie sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu kolonialnych, których cechą charakterystyczną jest zastosowanie mebli z ciemnego, egzotycznego drewna. Posadzka z merbau idealnie komponować będzie się z elementami dekoracyjnymi wykonanymi z mahoniu, hebanu, cedru czy drzewa sandałowego. Mimo że te egzotyczne gatunki różnią się od siebie zarówno barwą, jak i strukturą, razem tworzą niezwykle spójne zestawienia. Do podłogi z merbau dobrze pasować będą także batiki, czyli tkaniny zdobione woskiem barwione specjalnymi metodami.

Deska barlinecka merbau efektownie prezentować będzie się również we wnętrzach klasycznych, zestawiona z masywnymi meblami i skórzanymi kanapami. Taka posadzka najlepiej wyglądać będzie w towarzystwie odcieni beżu, brązu oraz ecru.

Jeżeli szukają Państwo sprawdzonej firmy zajmującej się montażem podłóg tego typu na terenie Warszawy i okolic, zachęcamy do skorzystania z usług Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane