Jak dobrać meble do dębowej podłogi?

Jak dobrać meble do dębowej podłogi?

Dębowe podłogi cieszą się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić – są wytrzymałe, uniwersalne i ponadczasowe. Jakiego rodzaju meble będą się z nimi najlepiej komponowały?

Dąb to podłoga, która pasować będzie do każdego rodzaju wnętrza – zarówno klasycznego, jak i nieco bardziej nowoczesnego. Zestawić można go tak z jasnymi, jak i ciemniejszymi meblami. Nie zaleca się jednak łączenia ze sobą produktów w tym samym odcieniu – poszczególne elementy mogą się wówczas stapiać ze sobą, dając mało estetyczny efekt.

Zamiast tego, do podłogi dębowej dopasować możemy jasne meble w odcieniach bieli czy ecru lub wykonane z bielonego drewna. Dzięki nim wnętrze nabierze lekkości i jasności oraz będzie wyglądało na większe niż w rzeczywistości.

Drugie z rozwiązań to zastosowanie ciemnych mebli, na przykład w, niezwykle modnym w ostatnim czasie, odcieniu wenge. Dzięki nim nadamy przestrzeni wyrazistego, eleganckiego charakteru. Pamiętajmy, by decydując się na to zestawienie, pozostawić ściany jasne – najlepiej w kolorze ecru lub beżowym – inaczej wnętrze mogłoby stać się przytłaczające.

W Warszawie, podłogi Parkiet Hajnówka wykonane z drewna dębowego znajdziemy między innymi w salonach Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane