Listwy przypodłogowe – kiedy warto stawiać na wysokie modele?

Listwy przypodłogowe – kiedy warto stawiać na wysokie modele?

Wysokie listwy przypodłogowe obok ukrycia szczelin dylatacyjnych, nierówności czy też schowania kabli dają ogromne możliwości aranżacyjne. Z powodzeniem mogą służyć jako wyjątkowa ozdoba wnętrza obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Odpowiednio dobrane do jego stylu staną się dekorem, który doda wystrojowi charakteru. Sprawdź, gdzie najlepiej sprawdzą się wysokie listwy.

Wysokie listwy przypodłogowe z MDF i ich dekoracyjny potencjał

Wysokie listwy przypodłogowe w istotny sposób wpływają na dekorację i aranżację wnętrza. Nie ma znaczenia czy mówimy o salonie, sypialni czy też pokoju dziecka. W każdym z nich stworzą wyjątkową ozdobę, która nada mu charakteru i sprawi, że zarówno ściany, jak i okablowanie będą odpowiednio zabezpieczone.

Tym, co wyróżnia listwy przypodłogowe dostępne w naszej ofercie, to obok i ich najlepszej jakości, różnorodne wzornictwo profili. Obok nowoczesnych znalazło się miejsce dla skrojonych na miarę różnych stylów – od japandi, po loftowy, skandynawski czy też glamour. Każdy z nich ma ogromny dekoracyjny potencjał, który w połączeniu z podłogą i innymi dekoracjami ściany stworzy bardzo spójną aranżację.

Dzięki listwom przypodłogowym nie ma miejsca na nudę we wnętrzu. Przyciągają one spojrzenia niczym magnes i mogą znakomicie podkręcić design pomieszczenia, jak również jego poszczególnych elementów – w tym stolarki okiennej, drzwiowej i posadzki. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że z ich pomocą możesz zmieniać proporcje wnętrza. Dzięki nim wysokie pomieszczenia będą wydawać się niższe.

Listwy przypodłogowe – gdzie sprawdzą się wysokie?

Wysokie listwy przypodłogowe sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, w których brakuje zdecydowanego akcentu dekoracyjnego. Stanowią znakomite rozwiązanie także wtedy, kiedy szukasz ozdoby, która skutecznie maskuje niedoskonałości ścienne, w tym nierówności czy też nieestetycznie wykończenia.

Tego rodzaju listwy przypodłogowe znakomicie korespondują ze sztukaterią – zarówno ścienną, jak i przysufitową. Mogą stworzyć niebanalną ozdobę, a przy tym bardzo oryginalną, przywodzącą na myśl stylizacje pałacowe czy też dworkowe.

Białe listwy przypodłogowe stanowią świetne rozwiązanie wówczas, kiedy chcesz stworzyć we wnętrzu kontrast. Zamontuj je i zestaw z ciemną podłogą. Uzyskasz efekt, który nie tylko przyciągnie spojrzenia, ale będzie szalenie elegancki.

Jasne listwy będą także znakomicie korespondować z równie jasnym kolorem ścian. Stworzą spójną aranżację, niemniej wyróżnią się zdobieniami. Doskonale sprawdzą się także na ciemniejszych ścianach – podkreślą ich kolor i przełamią konwencję.

Wysokie listwy przypodłogowe to połączenie walorów praktycznych z dekoracyjnymi. Odpowiednio dobrane mogą stworzyć niesamowity efekt we wnętrzu, który będzie je definiował. Znakomicie sprawdzają się w jasnych, przestronnych pomieszczeniach, zwłaszcza urządzonych w stylu angielskim, skandynawskim czy też loftowym, ale nie oznacza to, że w innych nie będą prezentować się równie spektakularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane