Deski podłogowe, a styl wnętrza – jak je dobrać?

Deski podłogowe, a styl wnętrza – jak je dobrać?

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego wnętrza bez względu na to, w jakim stylu jest urządzone. Jej wybór nie powinien więc pozostać kwestią przypadku. W grę wchodzi zarówno kolor desek podłogowych, jak również ich wzór. Sprawdź, jak stworzyć spójną aranżację z nimi w roli głównej.

Deska podłogowa we wnętrzu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to ukłon w kierunku natury. Skandynawowie uwielbiają wszystko, co proste, minimalistyczne i jednocześnie przytulne. Wnętrza są jasne, sprzyjają relaksowi i na próżno szukać w nich zbędnych elementów dekoracyjnych.

Jednym z bardzo ważnych jest podłoga, więc nie można przejść obok jej wyboru obojętnie. Do barw natury, pledów i drewnianych mebli idealnie będą pasowały deski podłogowe w jasnej tonacji kolorystycznej, w tym m.in. wpadające w szare tony MODULAR ONE – PINE RUSTIC-GREY. Znakomity wybór dla podkreślenia zamiłowania do ekologii i minimalizmu we wnętrzu.

Jakie deski podłogowe do stylu klasycznego?

Aranżacje w stylu klasycznym to przede wszystkim umiar, harmonia i elegancja. Istotną rolę odgrywa w nich symetria, co w praktyce oznacza wprowadzenie do wnętrza niemalże idealnego uporządkowania. Wśród kolorów dominują różnej maści brązy, jak również kremy, beże, bordo i szarości. Do tego można również dodać akcenty utrzymane w zielonym lub niebieskim tonie.

Unikaj efektu ,,przeładowania”, który może wywołać nadmiar ozdób i mebli. Wnętrze klasyczne ma być, jak już wspomnieliśmy, mocno stonowane. Wybierając do niego podłogę kieruj się przede wszystkim jej eleganckim zacięciem. Klasycznym sznytem charakteryzuje się model MODULAR ONE – OAK SPIRIT SMOKED. Jego brązowy ton nada wnętrzu elegancji.

Styl rustykalny – jaka deska podłogowa do niego pasuje?

Styl rustykalny to bezapelacyjny hit wnętrzarski w interior designie. Święci triumfy popularności od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Nic dziwnego – jest to styl bardzo uniwersalny i doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i sypialni czy też pokoju dziecka. Wyróżnia się sielską estetyką, pełną naturalnych materiałów i barw ziemi w tym m.in. brązów, bieli, zieleni, szarości i beży.

Dominują w nim naturalne tworzywa, w tym drewno, cegła i kamień. Wnętrza są przytulne i jednocześnie eleganckie. Pasują do nich podłogi utrzymane w ciepłej tonacji kolorystycznej, takie jak MODULAR ONE – OAK PURE PEARL-GREY.

Jaka deska podłogowa do wnętrz w stylu loft?

Styl loftowy nawiązuje stylistyką do pofabrycznych przestrzeni. Dominują w nim ciemne barwy w towarzystwie miedzi, cegieł, betonu i drewna.

Wielu uważa, że industrialne dekoracje są surowe i brak im przytulności. Nic bardziej mylnego. Odpowiednie zestawienia dodatków, gra świateł i właściwie dobrana podłoga mogą istotnie wpłynąć na odbiór pomieszczenia. Idealnie spisze się w nim MODULAR ONE – OAK SPIRIT NATURAL. Jest niesamowicie ciepła w odbiorze i jednocześnie bardzo nowoczesna – skrojona na miarę wnętrza w stylu loft. Będzie znakomicie korespondowała zarówno z czernią, jak i betonem tworząc spójną całość, jednak mimo to delikatnie wysuwając się na aranżacyjny pierwszy plan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane